SamochodyElektryczne.org

PSA Group i Nidec zakładają spółkę joint venture od napędów trakcyjnych

PSA Group i Nidec, nakładem 220 mln EUR, utworzą spółkę joint venture, która będzie opracowywać, produkować i sprzedawać napędy trakcyjne

Grupa PSA, licząc się ze wzrostem w segmencie EV/PHEV/HEV, postanowiła zawiązać strategiczną współpracę z japońską firmą Nidec, z którą zamierza utworzyć we Francji spółkę joint venture zajmującą się napędami trakcyjnymi. Nidec przejął na początku roku francuskiego producenta silników elektrycznych Leroy-Somer, zamieniając go w spółkę córkę Nidec Leroy-Somer Holding. Wcześniej firma Leroy-Somer dostarczała silniki między innymi dla aut Bolloré Bluecar i Citroën E-Mehari.

PSA Group i Nidec Leroy-Somer Holding zainwestują w joint venture 220 mln EUR (50%/50%). Spółka ma zajmować się projektowaniem, produkcją i sprzedażą napędów trakcyjnych - głównie dla PSA, oraz w przypadku zainteresowania także innym podmiotom. Rozpoczęcie działalności przewiduje się pod koniec pierwszego kwartału 2018r.

PSA spodziewa się, że w 2022r. moce produkcyjne silników mogą sięgnąć 900.000 sztuk rocznie, co nawet przy założeniu, że w części aut wykorzystane zostaną dwie lub więcej maszyn, jest liczbą wysoką.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.