SamochodyElektryczne.org

Przedprodukcyjny Mercedes-Benz EQC w programie Fully Charged

W załączeniu odcinek Fully Charged poświęcony nadchodzącemu Mercedesowi EQC, który na razie testowany jest na drogach w wersji przedprodukcyjnej

Mercedes-Benz EQC - zobacz całą galerię

W najnowszym odcinku Fully Charged, Jonny Smith miał okazję obejrzeć i przejechać się (jako pasażer) przedprodukcyjną wersją modelu Mercedes-Benz EQC, który na razie - wciąż w kamuflażu - przechodzi testy drogowe. Auto prezentował Michael Kelz, będący szefem inżynierów pracujących od trzech lat nad EQC. Model koncepcyjny Mercedes-Benz EQC Concept zaprezentowano pod koniec 2016r.

EQC ma trafić na rynek w 2019r. Produkcja będzie prowadzona w Bremen w Niemczech, a krótko później także w Pekinie w Chinach poprzez spółkę Beijing Benz Automotive Co., Ltd. (BBAC) założoną z BAIC (wcześniejszy wpis). Daimler stara się tak projektować auta, aby nowe modele serii EQ były produkowane w zakładach razem ze spalinowymi.

Na razie producent podaje dane specyfikacji modelu koncepcyjnego dlatego niekoniecznie trzeba przywiązywać się do wartości pojemności pakietu (70 kWh), czy mocy napędu trakcyjnego 4x4 (300 kW). W materiale pokazano, że za pomocą dźwigni przy kierownicy będzie można wybierać tryb/siłę hamowania odzyskowego - w skrajnym położeniu możliwa będzie jazda przy użyciu tylko pedału przyspieszenia (poza sytuacjami wymagającymi bardzo mocnego hamowania).

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.