SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Pierwsze elektryczne Volvo będzie produkowane w Chinach od 2019r.

Volvo ogłosiło decyzję produkcji pierwszego seryjnego modelu elektrycznego w Chinach od 2019r., skąd będzie eksportowane na cały świat

Volvo Compact Modular Architecture (CMA) - zobacz całą galerię

Volvo planuje rozpocząć seryjną produkcję i sprzedaż aut elektrycznych w 2019r. Ciekawostką jest, że w kilka lat od przejęcia szwedzkiej marki przez chińską firmę Geely Automobile, pierwszy model elektryczny będzie produkowany właśnie w Chinach. Wcześniej Geely sprowadziło do Chin już produkcję modeli serii 90 (w Daqing), 60 (w Chengdu) i 40 (Luqiao).

Największy i zarazem wciąż rozwojowy chiński rynek motoryzacyjny jest też numerem jeden w zakresie EV/PHEV. Pierwsze elektryczne Volvo (pomijając projekty pilotażowe sprzed kilku lat) będzie bazowało na nowej płycie systemowej Compact Modular Architecture (CMA) dla małych aut serii 40 (wcześniejszy wpis). Spodziewany zasięg ma wynosić 300-400 km. Auta będą sprzedawane zarówno w Chinach jak i eksportowane z Chin na cały świat.

Równolegle Volvo pracuje nad elektrycznymi modelami na płycie systemowej Scalable Product Architecture (SPA) dla większych aut serii 60 i 90 (dotąd używanej do napędów spalinowych i PHEV).

Cel Volvo do 2025r. to skumulowana sprzedaż miliona EV/PHEV.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.