SamochodyElektryczne.org

Pierwsza prezentacja BYD e6 w Polsce

W dniach 9-10 lipca, podczas konferencji „2012 International Symposium on Electric Vehicles – Triple Helix Activity Research; Energy-Technology; Policy-Clusters Platform” po raz pierwszy zaprezentowano w Warszawie samochód elektryczny BYD e6

BYD e6-Eco - zobacz całą galerię

W dniach 9-10 lipca, podczas konferencji „2012 International Symposium on Electric Vehicles – Triple Helix Activity Research; Energy-Technology; Policy-Clusters Platform” po raz pierwszy zaprezentowano w Warszawie samochód elektryczny BYD e6. Chińskie auto, którego importerem jest firma Automotive Europe Corporation Sp. z o.o., może jednorazowo przejechać do 300 km. Na razie importer nie ujawnił jednak kiedy rozpocznie sprzedaż (potencjalnie na początku 2013r.) i jakiej ceny można się spodziewać.Komunikat prasowy firmy Automotive Europe Corporation Sp. z o.o. [1]

BYD e6 po raz pierwszy w Polsce

  1. Pierwszy w pełni elektryczny samochód o dużym zasięgu w Polsce
  2. BYD e6 – 300km zasięgu, 0g emisji CO2, 100% użyteczności
  3. Build Your Dreams – światowy lider w budowie marzeń


W dniach 9 – 10 lipca w czasie konferencji „2012 International Symposium on Electric Vehicles – Triple Helix Activity Research; Energy-Technology; Policy-Clusters Platform” w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, odbyła się pierwsza w Polsce prezentacja w pełni elektrycznego samochodu BYD e6.

BYD e6 to obecnie najbardziej uniwersalny i wszechstronny, seryjnie produkowany, 5- osobowy samochód elektryczny na świecie. E6 może pochwalić się maksymalnym zasięgiem wynoszącym aż 300 km, a wielkość auta, jego wyposażenie i parametry techniczne stawiają go daleko poza zasięgiem konkurencyjnych samochodów elektrycznych znanych marek.

Firma BYD to światowy lider w produkcji baterii i akumulatorów do różnego typu urządzeń elektronicznych. To także dostawca kompleksowych systemów produkcji i magazynowania energii ze źródeł odnawialnych. Ponadto, BYD jest jednym z czołowych producentów samochodów w Chinach, który w swojej ofercie posiada zarówno samochody konwencjonalne jak i hybrydowe i elektryczne. Już w 2008 roku, jako pierwszy na świecie, zaprezentowany został samochód elektryczny o przedłużonym zasięgu BYD F3DM, który napędzany był wyłącznie silnikiem elektrycznym, a mały silnik spalinowy służył do doładowywania baterii. Dziś ta technologia uważana jest za najnowocześniejszą i powoli wprowadzają ją także inni producenci samochodów na świecie.

Stoisko odwiedziło przeszło 300 osób, głównie przedsiębiorców i naukowców związanych z e-motoryzacją. Gościem szczególnym był Waldemar Pawlak, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki. W czasie swojego wystąpienia na konferencji mówił o perspektywach rozwoju napędów elektrycznych, a także o systemach rozproszonych źródeł energii, w których samochody elektryczne mogą być wykorzystywane jako swego rodzaju magazyny energii (smart grid).

Źródła

  • [1] Komunikat prasowy nadesłany przez firmę Automotive Europe Corporation Sp. z o.o., 10.07.2012r.

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • RaveN

Do wpisu dodane zostało opublikowane dziś bardzo interesujące nagranie z jazdy próbnej BYD e6.