SamochodyElektryczne.org

Oto z czego składa się ogniwo litowo-jonowe typu 21700 Tesli Model 3

Cylindryczne ogniwo litowo-jonowe typu 21700 Tesli/Panasonic to wbrew pozorom złożone urządzenie - w załączeniu nagranie z demontażu

Tesla Model 3 - zobacz całą galerię

Na kanele ARIES RC zaprezentowano kilka dni temu nagranie z rozbiórki na elementy pierwsze ogniwa litowo-jonowego typu 21700 (oznaczanego także 2170), pochodzącego ponoć bezpośrednio z zakładu Gigafactory. Nowe ogniwa są używane w samochodach Tesla Model 3 oraz stacjonarnych magazynach energii Tesli. Z tego typu formatu korzystają już także inni niż Tesla/Panasonic producenci, jak chociażby Samsung SDI (wcześniejszy wpis).

Na nagraniu widać, że ogniwo składa się z wielu elementów, pełniących różne funkcje. Na sukces akumulatorów Tesli/Panasonic składa się opracowanie odpowiednich materiałów elektrodowych, zaprojektowanie konstrukcji ogniwa, a następnie jego możliwie ekonomiczna produkcja.

W archiwum można znaleźć także filmik z rozbiórki ogniwa 18650 Tesli.

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

To w zasadzie ta sama chemia co 18650. Zaletą jest logistyką. Trzeba zmontować o 30% mniej ogniw aby zachować pojemność pakietu. Dodatkowo daje radę z dotychczasowym zarządzeniem termicznym.