SamochodyElektryczne.org

Oto jak wygląda odsłonięte podwozie Tesli Model 3

W załączeniu nagrania z oględzin podwozia i podzespołów pod rozebranym przednim bagażnikiem Tesli Model 3, a także garść domysłów na temat pojemności pakietu akumulatorów

Tesla Model 3 - zobacz całą galerię

Na kanale Ingineerix pojawiły się ciekawe nagrania, prezentujące podzespoły Tesli Model 3, zainstalowane pod i wokół przedniego bagażnika oraz podwozie z przodu i z tyłu po zdemontowaniu osłon.

Tesla Model 3 Tesla Model 3

Część rozwiązań można skojarzyć z poprzednimi autami Tesli, inne są zupełnie nowe. Z przodu można zauważyć sporo wolnego miejsca i mocowania, aby w przyszłości instalowane były przednie napędy trakcyjne.

Autor materiału przyjrzał się także pakietowi akumulatorów. Wygląda na to, że wersja Long Range posiada pakiet złożony z 4426 ogniw cylindrycznych typu 21700 (2170), zorganizowanych w cztery moduły. Całość połączona jest jako 96S46P (96 szeregowo i 46 równolegle). Nominalnie pakiet posiada ponoć około 74 kWh, aczkolwiek maksymalna wartość wskazywana przez BMS to 76 kWh. Jeżeli od 76 kWh odejmie się rezerwę 3,5 kWh, dostępna energia wynosiłaby około 72,5 kWh i tyle może być dostępne przy pełnym naładowaniu. W instrukcji obsługi podawana jest wartość poglądowa 75 kWh (wcześniejszy wpis).

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.