SamochodyElektryczne.org

AutaElektryczne.pl

Instrukcja do Tesli Model 3 wskazuje pojemność pakietu 75 kWh oraz moc 165 kW

Przeglądając instrukcję obsługi samochodu Tesla Model 3 można napotkać informacje o pojemności pakietu akumulatorów (75 kWh) oraz mocy napędu trakcyjnego (165 kW)

Tesla Model 3 - zobacz całą galerię

Tesla odmawia publikacji pełnej specyfikacji samochodów Model 3, przez co nie mamy wiedzy o kluczowych parametrach auta. Wraz z wydawaniem kolejnych egzemplarzy do klientów, opublikowana została jednak instrukcja obsługi [1].

W instrukcji obsługi (do auta w wersji Long Range) znalazło się sporo interesujących danych. Masa samochodu wynosi 1741 kg (dopuszczalna masa całkowita to 2178 kg).

Pakiet 75 kWh?

Pakiet akumulatorów podobno gromadzi 75 kWh energii, a jego nominalne napięcie to około 350 V. Czy wartość 75 kWh ma charakter poglądowy, czy też jest to rzeczywista dostępna energia nie wiadomo. W dokumentach amerykańskiej agencji EPA doszukano się wcześniej wartości 80,5 kWh (wcześniejszy wpis). Zasięg auta to 499 km (EPA) w cyklu mieszanym (wcześniejszy wpis).

Silnik o mocy 165 kW?

Silnik trakcyjny w Modelu 3 to niewątpliwie maszyna synchroniczna z magnesami trwałymi. W dokumentach EPA podawano moc 192 kW. W instrukcji obsługi widnieje moc maksymalna 165 kW. Silnik osiąga bardzo wysoką prędkość obrotową 17.900 obr./min oraz jest połączony z kołami przez stałą przekładnię 9:1. Maksymalny moment obrotowy na kołach to ponoć 3700 Nm. Napięcie nominalne napędu wynosi 370 V.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.