SamochodyElektryczne.org

Nowy Peugeot iOn z 2012r. w promocyjnej ofercie za 83 900 zł

Autoryzowany dealer Peugeot M i R Prasek z Radomia przygotował w ostatnim czasie promocyjną ofertę na fabrycznie nowy samochód elektryczny Peugeot iOn z 2012r., którego można nabyć na aukcji za 83 900 zł

Peugeot iOn - zobacz całą galerię

Autoryzowany dealer Peugeot M i R Prasek z Radomia przygotował w ostatnim czasie promocyjną ofertę na fabrycznie nowy samochód elektryczny Peugeot iOn z 2012r., którego można nabyć na aukcji za 83 900 zł. Auto nie zostało jeszcze zarejestrowane i ma zerowy przebieg. Do bogatego wyposażenia należą między innymi ABS, alufelgi, centralny zamek, elektryczne lusterka, elektryczne szyby, immobilizer, klimatyzacja, komputer pokładowy, poduszka powietrzna, radio+CD, wspomaganie kierownicy.

Cena promocyjna 83 900 zł jest znacznie atrakcyjniejsza od nominalnej 121 770 zł i sprawia, że sumaryczny koszt zakupu i użytkowania w ciągu kilku lat potencjalnie może być niższy od spalinowego odpowiednika. Ponadto zakończenie aukcji sprzedażą lub jej brakiem pozwoli odpowiedzieć na pytanie, czy przy takiej cenie klienci są skłonni kupić auto elektryczne. Tak, czy inaczej jest to prawdopodobnie najtańszy jak dotąd fabrycznie nowy samochód elektryczny w Polsce (Ceny samochodów elektrycznych w Polsce). Aukcja zakończy się we wtorek po godzinie 17.00.

Źródła

Komentarze (2)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • RaveN

@Roman
To była cena promocyjna (ceny na 2012r. pozostają na dotychczasowym poziomie). Mimo to nikt nie kupił.
  • Roman

Tego ruchu ze strony Peugeota można było spodziewać się od chwili kiedy Renault Polska ogłosił ceny swoich samochodów elektrycznych. Są one wysokie ale wydaje się biorąc pod uwagę wielkość oferowanych samochodów, ich wyposażenie i funkcjonalność - skalkulowane w miarę rozsądnie. Natomiast ceny elektrycznego Peugeota, Citroena czy Mitsubishi przy tej wielkości samochodzie skalkulowane (a raczej ustalone) były od początku na niedorzecznie wysokim poziomie. W chwili obecnej gdy pojawiła się konkurencja ze strony Renault te trzy wymienione firmy pozostałyby ze swoimi produktami jako NIESPRZEDAWALNYMI ze względu na cenę. Należy teraz oczekiwać jaką cenę za swojego elektrycznego malucha zaproponuje Mitsubishi, bo Citroen najpewniej będzie na tym samym poziomie jak i Peugeot. Gdy zaś pojawią się elektryczne Zoe i Leaf, to w przypadku wymienionych trojaczków Mitsubishi,PSA ich generalni importerzy będą musieli znowu zejść z ceną w dół bo inaczej okaże się, że ich oferta samochodów elektrycznych cenowo jest całkowicie chybiona i nie ma jakiegokolwiek porównania do samochodów elektrycznych konkurencji przynajmniej w Polsce.