SamochodyElektryczne.org

Nowy pakiet akumulatorów dla Chevroleta Bolt EV kosztuje 15.734,29 USD

Zastępczy pakiet akumulatorów dla Chevroleta Bolt EV kosztuje w USA 15.734,29 USD, czyli 262 USD/kWh. Producent nie spodziewa się konieczności wymiany akumulatorów na gwarancji

Chevrolet Bolt EV - zobacz całą galerię
Chevrolet Bolt EV Chevrolet Bolt EV

Serwis Green Car Reports w rozmowie z przedstawicielem Chevroleta dowiedział się, że koszt nowego pakietu akumulatorów dla samochodu elektrycznego Chevrolet Bolt EV (numer części: 24285978) wynosi 15.734,29 USD (w przeliczeniu 58,8 tys. zł). Przy zakładanej pojemności 60 kWh koszt jednostkowy wynosi 262 USD/kWh (około 980 zł/kWh).

Pakiet objęty jest typową w USA gwarancją na 8 lat i około 160 tys. km. Ponadto nawet w przypadku problemów, istnieje możliwość wymiany pojedynczych modułów, co zdecydowanie zmniejszy koszty.

Poboczną informacją jest, że Chevrolet ponoć nie miał jeszcze ani jednego przypadku wymiany pakietu akumulatorów na gwarancji w modelu Volt (hybrydowym z możliwością zewnętrznego ładowania). Po około 7-latach i sprzedaży ponad 120 tys. sztuk w samych Stanach Zjednoczonych jest świetną wiadomością.

Dostawcą ogniw litowo-jonowych dla Chevroleta jest LG Chem.

Źródła

Komentarze (4)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

Ciekawa informacja, bo wszyscy krzyczą, że baterie to większa część kosztu EV, jednak przy tak mało atrakcyjnej cenie za 1 kWh to nawet nie połowa kosztu auta. Za resztę kasy można w USA kupić całe nowe auto i to większe niż Bolt. Więc chyba producenci nie tracą pieniędzy na produkcji EV jak zwykli narzekać.
danielm, spójrz na to od drugiej strony, nie od strony samochodu, ale czystej energii. Wiem, że na forum są osoby, które oferują pakiety akumulatorów, ale czy na rynku da się kupić nowe Li np. 2kWh z BMS za 1960zł?.
Ludzie się pytają o pakiety w celu ich "rozszabrowania" na inne cele.

Cena podana przez GM ma być zaporowa, aby nie psuć rynku, gdyż wiadomo, że LG sprzedaje aku za 160$, a docelowo nawet 100$ za kWh.

ps
Wiem że cena pakietu, to nie cena ogniw.
dziwna wiadomość, samochód praktycznie niedostepny, jeżdzi raptem kilka tysięcy sztuk z poziomem sprzedaży 1,5tys miesięcznie. 8 lat gwarancji więc przez 8 lat nikt nie będzie wymieniać baterii więc cena nikogo nie interesuje, a za 8 lat te baterie będą kosztować pewnie 30% tej ceny w dodatku będą 100% bardziej pojemne :)
chłodzenie cieczą to konieczność dla EV i żywotności baterii,
wiedzieli to nawet projektanci Berlingo w 1996 roku ;)