SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Nowy Nissan Leaf II ma po trzech latach zachować ponad 56% wartości

Nissan Leaf drugiej generacji ma na wartości tracić mniej niż poprzednik oraz inne samochody elektryczne. Po trzech latach aut ma być warte około 90.000 zł

Nissan Leaf 2018 - zobacz całą galerię
Nissan Leaf 2018 - premiera w Polsce Nissan Leaf 2018 - premiera w Polsce

Nissan przytoczył wyniki analizy firmy Eurotax, która prognozuje, że wartość rezydualna nowego Leaf będzie wyższa niż w przypadku poprzedniej generacji, oraz podobno wyższa niż w przypadku innych modeli elektrycznych.

Leaf II wchodzi na polski rynek z ceną 159.900 zł (wcześniejszy wpis). Oficjalna premiera w Polsce odbyła się kilka dni temu na targach Fleet Market (wcześniejszy wpis).

Nissan podaje za Eurotax, że po 36-miesiącach lub 60 tys. km, Leaf w wersji Acenta zachowa 56,1% wartości, a w wersji N‑Connect 57,3%, co stanowi odpowiednio około 89.700 zł oraz około 91.600 zł.

Nissan Leaf nowej generacji pewnie rzeczywiście będzie charakteryzował się wyższą wartością rezydualną, chociażby z powodu większego pakietu akumulatorów 40 kWh, który sprawia że mniej dotkliwy i istotny jest naturalny ubytek pojemności/zasięgu. Nissan oferuje gwarancję pojemności minimum 75% przez 8 lat lub 160.000 km.

Komunikat prasowy firmy Nissan [1]

Nowy Nissan LEAF oferuje najwyższą wartość rezydualną w segmencie samochodów elektrycznych

Rynek samochodów zeroemisyjnych wchodzi w etap dynamicznego rozwoju. Jednocześnie niektóre aspekty związane z tego typu pojazdami dla wielu osób pozostają niewiadomą, szczególnie w kontekście możliwości późniejszej odsprzedaży auta. To właśnie ten element jest jednym z najczęściej rozpatrywanych argumentów, które mogą zadecydować o zakupie lub rezygnacji z danego modelu. Dotyczy to zarówno klientów indywidualnych, jak i firm. Wyniki analizy przygotowanej przez renomowaną firmę Eurotax jasno wskazują, że wśród samochodów elektrycznych to właśnie nowy Nissan LEAF oferuje najwyższą wartość rezydualną.

Prognozowany przez ekspertów wynik, skalkulowany dla 36 miesięcy lub 60 000 przejechanych kilometrów, dla nowego Nissana LEAF w wersji Acenta wynosi 56,1%, a dla N‑Connecta – 57,3%. Obie wartości są nie tylko wyższe o odpowiednio 4 i 6,5% w stosunku do poprzedniej generacji modelu, ale również znacząco wyprzedzają swoich aktualnych rynkowych konkurentów.

Na doskonały rezultat modelu bez wątpienia wpływ mają wydłużony do 378 kilometrów zasięg (NEDC) oraz szereg innowacyjnych technologii, które podnoszą zarówno poziom bezpieczeństwa, jak i komfortu podróżujących. W tym kontekście należy wymienić przede wszystkim system ProPILOT, umożliwiający autonomiczną jazdę jednym pasem ruchu, oraz e-Pedal, który pozwala na ruszanie, zmianę prędkości oraz zatrzymywanie się przy użyciu wyłącznie pedału przyspieszenia. Dodatkowo funkcja dwukierunkowego przesyłu energii sprawia, że pojazd zyskuje mozliwość zasilania domku jednorodzinnego lub biura. Eksperci Eurotax w swojej analizie zwrócili również uwagę na nowoczesny wygląd modelu oraz światową pozycję marki jako lidera na rynku pojazdów zeroemisyjnych, co gwarantuje doskonałą znajomość wymagań klientów.

„Prognozowana wartość rezydualna dla nowego Nissana LEAF już w tym momencie osiąga poziom porównywalnie wyposażonych konkurencyjnych modeli napędzanych przez silniki spalinowe. Przewidujemy, że wraz z rozwojem infrastruktury drogowej ten parametr jeszcze wzrośnie, co bez wątpienia będzie miało pozytywne przełożenie na dalszy rozwój tego segmentu rynku” – mówi Cezary Ładak, odpowiedzialny w Nissan Sales CEE za program samochodów używanych.

Samochód elektryczny – korzystny wybór na rynku wtórnym

Wysoka cena odsprzedaży to jednak nie jedyna korzyść, jaka przemawia za wybraniem kolejnej generacji najpopularniejszego samochodu elektrycznego na świecie. W ramach programu wsparcia Nissan oferuje gwarancję na okres 8 lat lub 160 000 kilometrów na pojemność akumulatora. Przez ten czas jego efektywność nie spadnie poniżej 75%. W rezultacie samochód np. po zakończeniu leasingu będzie mógł być z powodzeniem sprzedany na rynku wtórnym. Dodatkowymi czynnikami wspierającymi popularność używanych pojazdów zeroemisyjnych będą m.in. rosnący zasięg, rozwijająca się infrastruktura stacji ładowania oraz szereg benefitów, takich jak wprowadzona już w niektórych polskich miastach możliwość bezpłatnego parkowania.

„Nasi dealerzy obserwują coraz większe zainteresowanie klientów, zwłaszcza indywidualnych, zakupem kilkuletniego samochodu elektrycznego. Oferowana przez Nissana gwarancja na pojemność akumulatora sprawia, że tego rodzaju pojazd może być z powodzeniem eksploatowany jeszcze przez długi okres po zakupie auta. Dodatkowo brak takich elementów jak tradycyjna skrzynia biegów przekłada się nie tylko na znacznie niższe koszty serwisowania, ale również większą bezawaryjność. W rezultacie coraz częściej samochody elektryczne na rynku wtórnym będą stawały się realną alternatywą dla aut wyposażonych w silniki spalinowe” – dodaje Cezary Ładak.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.