SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Nissan Leaf II w wersji limitowanej 2.ZERO w Polsce od 159.900 zł

Nissan Leaf II we w pełni wyposażonej wersji limitowane 2.ZERO został wyceniony na 159.900 zł. Wersja podstawowa pewnie będzie tańsza o około 30 tys. zł

Nissan Leaf 2018 - zobacz całą galerię

Nissan oficjalnie zapowiedział dziś Leafa II w Europie. Ponieważ wszystkie istotne szczegóły ujawniono przy okazji wrześniowej premiery w Japonii (wcześniejszy wpis), nasza uwaga skupia się przede wszystkim na limitowanej edycji 2.ZERO.

Nissan Leaf 2.ZERO jest specjalną, maksymalnie wyposażoną wersją Leafa, której cena ma wynosić 159.900 zł. To mnie więcej poziom katalogowy Leafa 30 kWh (poprzedniej generacji) w najbogatszej wersji Tekna. Można domniemywać, że wersje podstawowe będą o około 30 tys. zł tańsze.

Z komunikatu prasowego wynika, że 2.ZERO jest już dostępny (można zamawiać), ale dostawy planowane są na początek 2018r.

Komunikat prasowy firmy Nissan [3]

Europejska premiera nowego Nissana LEAF: podnoszenie poprzeczki na rynku samochodów elektrycznych przeznaczonych dla masowego odbiorcy

  1. Nowy Nissan LEAF – symbol inteligentnej mobilności Nissana – dysponuje zwiększoną mocą i zasięgiem, nowymi technologiami w zakresie bezpieczeństwa oraz opcjami łączności, dzięki którym jest najbardziej zaawansowanym i przystępnym stuprocentowo elektrycznym samochodem na świecie
  2. Ekskluzywna europejska edycja premierowa pod nazwą Nissan LEAF 2.ZERO jest dostępna od dziś

OSLO (2 października 2017 r.) — Nissan zaprezentował dziś w Europie nowego Nissana LEAF — kolejną generację najlepiej sprzedającego się na świecie bezemisyjnego samochodu elektrycznego. Nowy model, który jest wizytówką wizji inteligentnej mobilności Nissana, oferuje większy zasięg, dynamiczną stylistykę, zaawansowane technologie wspomagające kierowcę oraz rozszerzone opcje łączności.

Philippe Saillard, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Nissan Europe podczas oficjalnej europejskiej premiery modelu LEAF, na Nissan Futures 3.0 w Oslo, powiedział: „Nowy Nissan LEAF jest najbardziej zaawansowanym i przystępnym stuprocentowo elektrycznym samochodem na świecie. To wizytówka inteligentnej mobilności Nissana, czyli naszej wizji przyszłości. Ten model dostarcza więcej radości i emocji oraz jest lepiej skomunikowany z internetem niż jakikolwiek inny oferowany dotychczas samochód elektryczny przeznaczony dla masowego odbiorcy. Jest po prostu niesamowity”.

Inteligentna energia według Nissana: elektryczny zespół napędowy zapewniający większy zasięg i silniejsze emocje

Nowy Nissan LEAF oferuje zwiększony do 378 km* zasięg na jednym ładowaniu, co pozwala na dłuższe podróże trasami wyznaczonymi przez rozbudowaną europejską sieć stacji szybkiego ładowania CHAdeMO. Nowy elektryczny zespół napędowy rozwija 110 kW (150 KM) mocy i 320 Nm momentu obrotowego. Wartości te zapewniają dynamiczne przyspieszenie i niezrównaną przyjemność z jazdy.

Inteligentna jazda według Nissana: technologia służąca zwiększeniu przyjemności z jazdy, poprawie bezpieczeństwa i ograniczeniu stresu

Inteligentna technologia

Nowy Nissan LEAF jest wyposażony w innowacyjne rozwiązania, takie jak zaawansowany system wspomagający kierowcę ProPILOT, zwiększający pewność i podnoszący komfort prowadzenia samochodu. ProPILOT wykorzystuje układ kierowniczy, hamowanie i przyspieszanie, aby wspomóc kierowcę w czasie jazdy jednym pasem ruchu, zarówno przy małej prędkości, jak i w płynnym ruchu autostradowym. Podczas jazdy w korku ProPILOT umożliwia nowemu Nissanowi LEAF autonomiczne zwalnianie, aż do zatrzymania się, a następnie ponowne podążanie za poprzedzającym pojazdem, jak tylko ruch zostanie wznowiony. Elementem systemu jest również ProPILOT Park, umożliwiający w pełni autonomiczne parkowanie.

Większa kontrola, mniejszy stres

Rewolucyjny e‑Pedal w nowym Nissanie LEAF zmienia sposób prowadzenia pojazdu. Ruszanie, zwiększanie i zmniejszanie prędkości oraz zatrzymywanie się jest możliwe przy użyciu wyłącznie pedału przyspieszenia. Przy całkowicie zwolnionym pedale przyspieszenia hamulce hydrauliczne i cierne są włączane automatycznie, doprowadzając stopniowo do całkowitego zatrzymania się samochodu przy jednoczesnym odzyskiwaniu energii z hamowania, która doładowuje akumulator. Pojazd pozostaje nieruchomy — nawet na wzniesieniu — dopóki pedał przyspieszenia nie zostanie ponownie wciśnięty. Takie rozwiązanie zmniejsza stres związany z prowadzeniem pojazdu w niespotykanym wcześniej stopniu.

Inteligentna integracja według Nissana: podłączenie akumulatora do ogólnodostępnej infrastruktury

Nowy Nissan LEAF to już nie tylko samochód elektryczny

Nowy Nissan LEAF jest czymś znacznie więcej niż w 100% elektrycznym samochodem. To mobilna jednostka zasilająca z funkcją przesyłu energii w obu kierunkach. Oznacza to możliwość oddawania energii do sieci po podłączeniu pojazdu do systemu zasilania domu lub biura. Dzięki innowacyjnej technologii Nissana umożliwiającej podłączenie pojazdu do sieci elektroenergetycznej LEAF może oddawać nadwyżki energii, przyczyniając się do uzupełniania niedoborów w lokalnej sieci i stabilizowania jej obciążenia.

Elegancki z zewnątrz

O atrakcyjności nowego Nissana LEAF decydują nie tylko zaawansowane technologie. Smukła, dynamiczna sylwetka oraz doskonałe właściwości aerodynamiczne sprawiają, że trafia on w upodobania europejskich klientów. Każdy, komu znane są charakterystyczne detale stylistyczne Nissana, rozpozna kształt bumerangu w kloszach lamp i motyw litery V z przodu, płaski niebieski grill, a także niebieską listwę na tylnym zderzaku.

... i wewnątrz

Wnętrze nowego Nissana LEAF zostało gruntownie przeprojektowane. Jest skoncentrowane na kierowcy, a przemyślane zagospodarowanie przestrzeni zapewnia optymalną funkcjonalność. Przedni panel w formie „szybującego skrzydła” oraz intensywnie niebieskie przeszycia na fotelach, desce rozdzielczej i kierownicy sprzyjają relaksowi i podkreślają minimalistyczną estetykę. Na nowym kolorowym ekranie (TFT) o przekątnej 7 cali wyświetlane są najważniejsze informacje, w tym powiadomienia z systemu Safety Shield, informacje o zapasie mocy oraz komunikaty z systemów audio i nawigacji. W celu zapewnienia rozszerzonej łączności samochód wyposażono w interfejsy Apple CarPlay i Android Auto (w zależności od rynku).

Wyjątkowa edycja premierowa

Z okazji europejskiej premiery Nissana LEAF drugiej generacji od dziś dostępna jest wyjątkowa, limitowana edycja tego modelu: nowy Nissan LEAF 2.ZERO. Samochód w tej wersji jako pierwszy w Europie został wyposażony w technologię ProPILOT, zapewniającą poczucie pewności i komfort za kierownicą.

Pierwsze egzemplarze w cenie 159 900 złotych trafią do klientów już na początku 2018 roku.

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • Tadeo

Nie byłbym zdziwiony, jakby podstawowa wersja wyposażenia nie była w Polsce w ogóle oferowana.

Niemniej w skali 200 000km czysto finansowo(w Polsce!) taki Leaf może być bardziej opłacalny niż choćby topowa wersja Priusa.

Natomiast w krajach, gdzie paliwa są drogie(np. Włochy) przy takim samym przebiegu konkurowałby ze średnią wersją Priusa.