SamochodyElektryczne.org

Nowa umowa PSA Peugeot Citroën i Mitsubishi Motors

Firmy PSA Peugeot Citroën i Mitsubishi Motors podpisały porozumienie, w ramach którego wspólnie opracują elektryczne wersje samochodów Peugeot Partner i Citroën Berlingo


Firmy PSA Peugeot Citroën i Mitsubishi Motors podpisały porozumienie, w ramach którego wspólnie opracują elektryczne wersje samochodów Peugeot Partner i Citroën Berlingo. Produkcja aut ma rozpocząć się do końca 2012r.

Jest to już druga tego typu umowa między PSA Peugeot Citroën i Mitsubishi Motors. Pierwsza dotyczyła produkcji osobowych samochodów elektrycznych (wcześniejszy wpis).

Nie wiadomo obecnie czy i jakie rozwiązania z prototypu Mitsubishi i-MiEV Cargo zostaną wykorzystane w elektrycznych wersjach samochodów PSA Peugeot Citroën. Niemal na pewno PSA Peugeot Citroën wykorzysta te same akumulatory co Mitsubishi - niedawno pojawiły się informacje o możliwości budowy nowej fabryki akumulatorów litowo-jonowych w Europie (wcześniejszy wpis).

Trudno powiedzieć także jakie będą dalsze losy współpracy Citroëna z Venturi. Obie firmy opracowały wcześniej i produkowały na niewielką skalę samochody elektryczne Citroën Berlingo First Electric.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.