SamochodyElektryczne.org

Nissan zawiązuje współpracę z GE

Firmy Nissan i GE poinformowały wczoraj o podpisaniu dwuletniej umowy o współpracy badawczo-rozwojowej w zakresie infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych

Leaf to Home - zobacz całą galerię

Firmy Nissan i GE poinformowały wczoraj o podpisaniu dwuletniej umowy o współpracy badawczo-rozwojowej w zakresie infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych. Partnerzy zamierzają skupić się na dwóch kluczowych obszarach - integracji pojazdów elektrycznych z domami i budynkami oraz zbadaniu przyszłego wpływu milionów aut elektrycznych na system elektroenergetyczny.

W jednym z kilku prowadzonych wspólnie projektów obie firmy badają, jak auta takie jak Nissan Leaf mogą zostać włączone w koncepcję GE - Smart Home oraz jak zmieni się bilans zużycia energii elektrycznej budynków, gdy pojazd stanie się częścią systemu zasilania.

Nissan opracowuje także system dwukierunkowego przesyłu energii elektrycznej między pojazdem, a domem z wykorzystaniem portu szybkiego ładowania CHAdeMO (wcześniejszy wpis), który pozwalałby zmniejszyć zużycie energii budynku podczas szczytu zapotrzebowania oraz zabezpieczyć się na wypadek awarii zasilania z sieci.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.