SamochodyElektryczne.org

Nissan Leaf 2012 w USA będzie lepiej wyposażony ale droższy

W opublikowanym przez Nissana komunikacie na temat nowej wersji Leafa w USA potwierdziły się wcześniejsze informacje o lepszym wyposażeniu auta

Nissan Leaf - zobacz całą galerię

W opublikowanym przez Nissana komunikacie na temat nowej wersji Leafa w USA potwierdziły się wcześniejsze informacje o lepszym wyposażeniu auta (wcześniejszy wpis). Leaf 2012 standardowo otrzyma pakiet poprawiający funkcjonowanie auta i komfort podróżowania w chłodnym klimacie, w skład którego wejdzie między innymi ogrzewanie przednich i tylnych siedzeń, kierownicy i pakietu akumulatorów. Dodatkowo droższa wersja SL standardowo otrzyma port szybkiego ładowania CHAdeMO. Na tym jednak dobre wiadomości się kończą, ponieważ obie wersja auta będą droższe. Cena wersji SV wzrośnie z 32 780 USD do 35 200 USD, a wersji SL z 33 720 USD do 37 250 USD.

Japońska firma potwierdziła także, że w kolejnych miesiącach rozszerzy możliwość składania rezerwacji i zamówień na kolejne stany. Leaf z rocznika 2012 trafi do pierwszych klientów przed końcem roku.

Komentarze (4)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • tom

To bogatsze wyposażenie standardowe to tylko sposób na wyciągnięcie kasy z kieszeni klienta. Osobiście wolałbym auto bez zabawek i gadżetów ale za to TAŃSZE.
  • RaveN

@PATA
Wyższa cena jest przynajmniej częściowo wytłumaczona bogatszym wyposażeniem standardowym. Możliwe, że wynika ona także ze spadku wartości dolara, większych kosztów transportu, braku konkurencji i popytu górującego nad podażą. Jeśli sytuacja się zmieni będą obniżki. Zobaczymy po ile będzie Focus EV.
  • PATA

Ładna ekonomia skali, obkupią się fanatycy co dotąd nie mogli i będzie potem krucho ze sprzedażą.
  • Arrczi

Ale kwas! To nie wróży nic dobrego! Za 40tyś.$ można mieć Volta o zasięgu 500kM