SamochodyElektryczne.org

Nissan e-NV200 w ostatniej fazie przygotowań do produkcji

Nissan jest już blisko uruchomienia produkcji samochodów elektrycznych e-NV200, których sprzedaż ma rozpocząć się w przyszłym roku. Następna może być ciężarówka e-NT400

Nissan e-NV200 Concept - zobacz całą galerię

Nissan poinformował, że model e-NV200 znajduje się obecnie na ostatnim etapie przygotowań do produkcji seryjnej. Rozpoczęcie sprzedaży przewidziano na przyszłym rok. Elektryczna wersja NV200 ma być drugim po Leafie autem elektrycznym w ofercie japońskiego producenta.

Testy prototypów e-NV200 trwają od 2011r. i zdaniem Nissana zbierają one bardzo pozytywne opinie. Wersję koncepcyjną Nissan e-NV200 Concept zaprezentowano na początku 2012r.

Nissan e-NT400 Concept Nissan e-NT400 Concept

Przy okazji Nissan poinformował również, że prace rozwojowe trwają także nad elektryczną ciężarówką Nissan e-NT400 Concept, jednak w tym przypadku Japończycy zastanawiają się jeszcze, czy wprowadzić taki pojazd na rynek.

Komentarze (3)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • RaveN

@uran
Te dane akurat dotyczą prototypu ciężarówki, która ma pakiet 48 kWh pewnie (2x Leaf).
  • uran

Nie wygląda to najlepiej. Zasięg na jednym doładowaniu tylko 140 km, a doładowanie 80% trwa aż 1 godzinę. Czyli, że moc ładowarki to jakieś 22kW, a przecież większość szybkich ładowarek ma znacznie więcej tj. 50 a nawet 120kW, pomijając autobusowe 400kW. Ciekawe ile to będzie kosztować?
a nazwa bedzie taka finalnie czy zmienią? e-nv200 jakoś tak nijak brzmi.
proponuję z japońskiego ;) Nissan DużoPakiBezSpaliniaki ;)