SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Nissan będzie współpracował z Greenway Infrastructure Poland

Nissan i Greenway Infrastructure Poland ogłaszają współprace w dziedzinie ładowania aut elektrycznych w Polsce

Infrastruktura ładowania GreenWay Polska - zobacz całą galerię

Polski oddział Nissana poinformował o współpracy z firmą Greenway Infrastructure Poland, która buduje w naszym kraju sieć punktów szybkiego ładowania (wcześniejszy wpis). Do 2020r. Greenway planuje zainstalować blisko 200 punktów ładowania, z czego 135 szybkich, oraz 10 „ultraszybkich”. Domyślać należy się, że kolejnych kilkadziesiąt punktów będą to terminale prądu przemiennego, niższych mocy.

Nissan Leaf 2018 Nissan Leaf 2018

Na razie Greenway oferuje 5 stacji ładowania. W październiku uruchomionych ma zostać 15 kolejnych, a do końca roku łącznie działać powinno 40.

Nissanowi, jak i innym producentom, zdecydowanie brakowało tego typu partnera ponieważ wcześniej w zasadzie nie było do kogo odsyłać klientów, zainteresowanych ładowaniem aut elektrycznych. Istniejąca infrastruktura składała się z pojedynczych punktów lub niewielkich grup, do których dostęp (ten fizyczny jak i informacyjny) był słaby.

Przedmiotem współpracy Nissana i Greenway będzie informowanie klientów o punktach ładowania oraz o tym jak się zarejestrować, aby uzyskać kartę autoryzacyjną. Część punktów ładowania u dealerów ma zostać włączonych w sieć Greenway. Najważniejszym planowanym punktem współpracy będzie znana z innych rynków promocja, bezpłatnego dostępu do punktów ładowania przez określony czas od zakupu auta - Nissana Leaf lub Nissan e-NV200. Na razie nie wiadomo kiedy promocja zostanie wdrożona i jaki będzie okres (na przykład rok, dwa lata).

Komunikat prasowy firmy Nissan [1]

Nissan i Greenway Infrastructure Poland wspierają rozwój elektromobilności w Polsce

Brak odpowiedniej liczby punktów do ładowania pojazdów to jeden z głównych czynników ograniczających rozwój samochodów elektrycznych w Polsce. Nissan, światowy lider w tym segmencie rynku, doskonale rozumie potrzeby kierowców i z tego powodu wspólnie z firmą Greenway Infrastructure Poland podejmuje kroki zmierzające do poprawy infrastruktury sieci ładowania oraz edukacji kierowców w zakresie elektromobilności.

Do 2020 roku Greenway Infrastructure Poland zainstaluje prawie 200 stacji ładowania, wśród nich 10 ultraszybkich i 135 szybkich. Stacje zlokalizowane zostaną przy głównych traktach komunikacyjnych, łącząc tym samym największe polskie miasta siecią punktów do ładowania pojazdów elektrycznych. W rezultacie kierowcy zyskają możliwość podróżowania po całym kraju, a tym samym zniesiona zostanie jedna z głównych barier związanych z posiadaniem tego typu pojazdów.

„Współpraca z Greenway doskonale wpisuje się w ogłoszony niedawno przez Nissana plan rozwoju elektromobilności, którego jednym z filarów jest powiększenie w ciągu 18 miesięcy naszej sieci 4600 stacji szybkiego ładowania o 1000 nowych punktów. Mamy jednak świadomość, że w Polsce osoby planujące zakup lub posiadające auto elektryczne napotykają dużo więcej barier niż kierowcy na Zachodzie. Rozwój sieci stacji ładowania w naszym kraju sprawi, że jedna z głównych obaw przestanie być aktualna, a samochody elektryczne będą mogły być z powodzeniem wykorzystywane również podczas podróży międzymiastowych” – mówi Dorota Pajączkowska, PR Manager marki Nissan w Polsce.

W ramach podjętej współpracy z firmą Greenway Infrastructure Poland w punktach dealerskich Nissana kierowcy otrzymają praktyczne wskazówki, jak efektywnie ładować auto w sieci Greenway oraz informacje o uruchomionych już punktach zasilania elektryków. Dowiedzą się także, jak zarejestrować się w sieci, aby korzystać z ładowania nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach Europy. Kontynuacją wspólnych działań będzie dołączenie w przyszłości wybranych punktów dealerskich marki do listy lokalizacji, w których będzie można naładować samochody elektryczne w ramach sieci Greenway.

Obie firmy planują rozszerzać swoją współpracę w przyszłości, by jeszcze bardziej wspierać rozwój elektromobilności. Jako przykład takich działań można podać program, który obecnie jest na etapie przygotowania na Słowacji. Polega on na tym, że osoba kupująca samochód Nissana otrzymuje od dealera kartę GW wraz z pakietem bezpłatnego ładowania ważnym przez określony czas.

Budowa sieci Greenway ruszyła we wrześniu, skutkując działającymi obecnie 5 stacjami, a do końca 2017 roku będzie ich w kraju ok. 40. Ładowarki Greenway umożliwiają zasilenie energią elektryczną samochodów we wszystkich dostępnych w Europie standardach szybkiego ładowania (CHAdeMO, CCS). Pod adresem http://greenwaypolska.pl/pl/siec-greenway można znaleźć mapę aktualnie dostępnych oraz planowanych punktów ładowania Greenway.

Dodatkowo, w miejscach, w których występuje zwiększone zapotrzebowanie na usługi ładowania, zostaną zainstalowane magazyny energii, co pozwoli skrócić czas oczekiwania na ładowanie oraz zmniejszy obciążenie sieci energetycznej w godzinach szczytu.

„Dążymy to tego, aby podróż autem elektrycznym była dla kierowców pozytywnym doświadczeniem, bez względu na to, czy poruszają się po mieście, czy wyjeżdżają w trasę” – mówi Rafał Czyżewski, prezes Greenway Infrastructure Poland. „Widzimy duże potrzeby kierowców nie tylko w zakresie rozbudowy infrastruktury ładowania, ale też te związane z dostępem do wiedzy i spójnej informacji na temat bezpiecznego i pewnego użytkowania auta elektrycznego. Współpraca z Nissanem otwiera bardzo duże możliwości w tym zakresie” – dodaje.

Rozwój sieci ładowania – jeden z filarów elektromobilności według Nissana

Podczas organizowanej na początku października konferencji Nissan Futures 3.0 marka ogłosiła swój plan rozwoju elektromobilności. Jednym z jego kluczowych elementów jest rozbudowa infrastruktury ładowania w Europie o 20% w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Bazując na standardzie ładowania samochodów elektrycznych CHAdeMO, firma do tej pory zbudowała najbardziej kompleksową sieć ładowania w Europie, obejmującą ponad 4600 szybkich ładowarek.

Przy realizacji planu firma współpracuje z partnerami biznesowymi, samorządami i liderami sektora w całej Europie, co ma zagwarantować dopasowanie planów do potrzeb poszczególnych lokalizacji i okolicznych mieszkańców. Ładowarki mają być instalowane zarówno przy autostradach, jak i w dużych i mniejszych miastach.

Źródła

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

Jakaś kpina, już dawno każdy salon Nissana powinien mieć ładowarkę Chademo, a oni będą informować klientów jak korzystać z sieci Greenway bo klienci są debilami i sami tego nie ogarną. Niestety nawet dealerzy Nissana w miastach powyżej 200 tysięcy mieszkańców na pytanie o jazdę próbną Leafem robią wielkie oczy. Dla nich to tylko kolejna komplikacja i koszty.