SamochodyElektryczne.org

NIO prezentuje elektrycznego SUVa ES8

NIO na wystawie w Szanghaju prezentuje całkowicie elektrycznego SUVa dla siedmiu osób. ES8 ma dwusilnikowy napęd 4x4 i w w przyszłym roku będzie sprzedawany w Chinach

NIO ES8 - zobacz całą galerię

Chińska firma NIO coraz śmielej poczyna sobie z komercjalizacją pojazdów elektrycznych. Na wystawie Shanghai International Automobile Industry Exhibition 2017 prezentowany jest nowy model ES8, przeznaczony na rynek chiński.

Auto ma trafić do sprzedaży w 2018r. i potencjalnie może stanowić solidną propozycję wśród elektrycznych SUVów. Na razie nieznane pozostają szczegóły techniczne, ale dwusilnikowy napęd 4x4 skłania oczekiwać dużego pakietu akumulatorów i zasięgu kilkuset kilometrów. Ciekawostką jest aluminiowa konstrukcja i karoseria. NIO ES8 będzie mógł zabrać 7 osób (2-3-2).

Na razie trudno ocenić jakie plany NIO wiąże z zapowiadaną możliwością szybkiej wymiany pakietu akumulatorów (jako alternatywy dla szybkiego ładowania).

NIO ES8 NIO ES8
NIO ES8 NIO ES8
NIO ES8 NIO ES8
NIO ES8 NIO ES8

Komercjalizacja NIO EP9

NIO EP9 NIO EP9

Na wystawie nie zabrakło również wyścigowego NIO EP9, którego prototyp jest najszybszym autonomicznych samochodem świata (wcześniejszy wpis). Na razie sześć sztuk wyprodukowano dla udziałowców NIO. Kolejna partia ma być już oferowana na sprzedaż za skromne 1,48 mln USD.

Rodzinę EV firmy NIO dopełnia model koncepcyjny EVE (wcześniejszy wpis) oraz elektryczne wyścigówki z Formuły E.

Warto odnotować, że NIO zatrudnia na świecie już około 2 tys. pracowników i ewentualny sukces w Chinach może trwale wpisać spółkę na motoryzacyjną mapę świata.

NIO ES8 (drugi od prawej) NIO ES8 (drugi od prawej)

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.