SamochodyElektryczne.org

Największa flota elektrobusów w Europie już dostarczona. BYD zdobywa kolejne zamówienie w UK

BYD i ADL mają już za sobą pierwsze zamówienie na 51 autobusów elektrycznych dla Londynu. Następne opiewa na 12 sztuk dla Arriva North West w Merseyside (Liverpool)

BYD-ADL Enviro200 EV - zobacz całą galerię
BYD-ADL Enviro200 EV BYD-ADL Enviro200 EV

W Londynie na liniach 507 i 521 można już spotkać kilkadziesiąt autobusów elektrycznych BYD-ADL Enviro200 EV, zamówionych rok temu w ramach największego w Europie kontraktu na 51 elektrobusów (wcześniejszy wpis). Większość pojazdów oddano do użytku już we wrześniu wraz z kilkudziesięcioma stanowiskami ładowania. Aktualnie dostawy są już prawdopodobnie zakończone.

51 BYD-ADL Enviro200 EV dla Londynu to pojazdy mające 90 miejsc (w tym 21 siedzących).

Tym samym BYD, dzięki współpracy z Alexander Dennis Limited (ADL), nie ma sobie równych jeśli chodzi o skalę działalności w Europie. Wcześniej BYD samodzielnie zrealizował zamówienie na 35 pojazdów dla dla portu lotniczego Amsterdam-Schiphol (wcześniejszy wpis).

Kolejne zamówienie na 12 BYD-ADL Enviro200 EV

BYD-ADL Enviro200 EV BYD-ADL Enviro200 EV

Pod koniec października BYD i ADL wygrały przetarg na kolejnych 12 autobusów BYD-ADL Enviro200 EV - tym razem dla Arriva North West w Merseyside. 12-metrowe pojazdy mają jeździć na liniach 26 i 27 od połowy 2017r. Liczba miejsc to 38 siedzących i 32 stojące.

Według komunikatu prasowego, oczekuje się, że pojazdy będą kursowały cały dzień na jednym ładowaniu, zwykle około 240-305 km.

BYD w Europie

Chiński producent coraz śmielej wkracza na europejski rynek autobusów elektrycznych. Oprócz owocnej współpracy z ADL, równolegle przygotowywana jest montownia na Węgrzech (wcześniejszy wpis). Wraz z możliwością importu pojazdów/podzespołów z Chin, BYD powinien być wkrótce w stanie startować we wszystkich znaczących przetargach i bardziej uodpornić się na nieuczciwe praktyki konkurencji, które doprowadzają do absurdalnych sytuacji eliminacji z powodu zbyt niskiej ceny lub niewłaściwego miejsca produkcji.

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • alfK

No właśnie, a w Warszawie przetarg na bodajże 10 autobusów wygrał BYD, ale podniósł się jazgot że przecież trzeba kupować polskie i przetarg unieważnili. Kupili Solarisy droższe o 50% i z gorszymi parametrami.