SamochodyElektryczne.org

Motocykle Zero MX wygrywają zawody MiniMoto SX

Podczas rozegranego 6 maja w Las Vegas wyścigu MiniMoto SX zawodnicy na Zero MX zajęli cztery pierwsze miejsca w klasie motocykli elektrycznych

Zero MX 2011 - zobacz całą galerię

Podczas rozegranego 6 maja w Las Vegas wyścigu MiniMoto SX zawodnicy na Zero MX zajęli cztery pierwsze miejsca w klasie motocykli elektrycznych (galeria zdjęć). Słabiej od oczekiwań spisał się jedyny w stawce motocykl Brammo Engage, jednak przyczyną słabego rezultatu są w dużej mierze kolizje. W tym roku na starcie zabrakło motocykli firmy Quantya, które zwyciężały w poprzednich dwóch latach (wcześniejszy wpis).

Niestety tegoroczna rywalizacja z motocyklami spalinowymi została wypaczona przez organizatorów poprzez sztuczne wyrównywanie szans - motocykle elektryczne startowały z 10-cio sekundowym opóźnieniem w stosunku do spalinowych odpowiedników. Ze względu na krótki dystans wyścigu strat nie udało się odrobić i w klasyfikacji generalnej najszybszy motocykl elektryczny zajął dopiero trzecie miejsce. Przy braku regulacji, w tego typu zawodach motocykle spalinowe najprawdopodobniej poniosłyby podobną klęskę jak w zeszłym roku.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.