SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

MOIA (Volkswagen) prezentuje elektryczny mikrobus o zasięgu ponad 300 km

Volkswagen Group poprzez start-up MOIA, przygotowuje się do usług ridesharing używając samochodów elektrycznych o zasięgu ponad 300 km

MOIA EV - zobacz całą galerię

Firma MOIA - start-up należący do Volkswagen Group - zaprezentowała na wystawie TechCrunch 2017 w Berlinie koncepcyjny samochód elektryczny, przeznaczony dla systemów ridesharing. Auto opracowano w przeciągu 10-miesięcy. Zabierano ono sześciu pasażerów oraz bagaż. Użytkownicy będą mogli zamawiać transport do danego miejsca, współdzieląc pojazd wraz z innymi, którzy ewentualnie podróżują w tym samym kierunku.

MOIA podaje, że zasięg auta przekracza 300 km w nowym cyklu WLTP, który w odróżnieniu o NEDC ma realistycznie oddawać możliwości aut (wcześniejszy wpis). Dzięki szybkiemu ładowaniu, energię do 80% pojemności akumulatorów można uzupełnić w 30 minut.

Usługa ridesharing MOIA ma ruszyć pilotażowo w Hamburgu pod koniec 2018r. z flotą 200 aut. Możliwe, że przynajmniej częściowo będą to właśnie auta elektryczne. W dłuższej perspektywie liczba aut ma wzrastać.

MOIA EV MOIA EV
MOIA EV MOIA EV
MOIA EV MOIA EV
MOIA EV MOIA EV
MOIA EV MOIA EV
MOIA EV MOIA EV
MOIA EV MOIA EV

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.