SamochodyElektryczne.org

Mercedes-Benz podał specyfikację eSprintera - pakiety 41 kWh lub 55 kWh

Mercedes-Benz eSprinter w najmocniejszej konfiguracji będzie wyposażony w pakiet 55 kWh, wystarczający na 150 km z pełnym obciążeniem w trudnych warunkach zimowych

Mercedes-Benz eSprinter - zobacz całą galerię

Daimler zamierza w najbliższych latach zainwestować w elektryfikację aut dostawczych około 150 mln EUR. Na pierwszy ogień, w drugiej połowie 2018r. idzie Mercedes-Benz eVito (wcześniejszy wpis). Drugi w kolejności jest Mercedes-Benz eSprinter, który na rynek trafi w 2019r. (wcześniejszy wpis). W dalszej perspektywie oczekiwany jest także Mercedes-Benz eCitan.

Specyfikacja modelu eSprinter wskazuje, że napęd trakcyjny o mocy 84 kW będzie współdzielony z modelem eVito. Wspólny będzie także pakiet akumulatorów 41 kWh, ale dla bardziej wymagających aplikacji dostępny ma być także pojemniejszy 55 kWh. W zależności od pakietu, zasięg auta w najtrudniejszych warunkach (niskie temperatury i konieczność ogrzewania oraz pełne obciążenie) ma wynosić odpowiednio 115 km lub 150 km.

Do ładowania przewidziana jest ładowarka o mocy 7,2 kW, którą energię można będzie uzupełnić w 6 lub 8 godzin (w zależności od pakietu). Szybkie ładowanie od 0 do 80% ma trwać około 45-minut w obu przypadkach.

Dopuszczalna masa całkowita Mercedesa eSprinter wynosi 3.500 kg, a jego ładowność 1.040 kg (z pakietem 41 kWh) lub 900 kg ( pakietem 55 kWh). Przestrzeń ładunkowa to 10,5 m3.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.