SamochodyElektryczne.org

Mercedes-Benz B-Class Electric Drive w Polsce od 172.700 zł

Na polskim rynku pojawił się w sprzedaży kolejny samochód elektryczny, jednak Mercedes nie wydaje się przekonany do promowania modelu chociażby poprzez jego prezentację

Mercedes-Benz B-Class Electric Drive - zobacz całą galerię

Mercedes wprowadził do polskiej oferty samochód elektryczny B-Class Electric Drive, który w pierwszej kolejności trafił na rynek USA, a następnie rozpoczęto także sprzedaż w Europie. W Polsce cena wynosi 172.700 zł brutto.

Na pierwszy rzut oka jest to cena nieco wyższa niż w Niemczech (wcześniejszy wpis), ale za to w standardzie jest przycisk Range Plus umożliwiający sporadyczne głębsze wykorzystanie akumulatorów (zauważalnie wyższy zasięg kosztem zmniejszenia trwałości) oraz system regulacji siły hamowania odzyskowego w funkcji odległości i prędkości do poprzedzającego pojazdu.

Auta można już zmawiać, a ich sprzedażą i serwisem będzie zajmowała się cała sieć dealerów. Niestety importer zapytany o możliwość odbycia jazdy demonstracyjnej przez osoby zainteresowane zakupem odparł, że w Polsce nie ma egzemplarzy demonstracyjnych. Najwyraźniej nikt nie spodziewa się w naszym kraju dużego zapotrzebowania, uzasadniającego zaangażowanie w sprzedaż.

Źródła

  • [1] Informacje udzielone bezpośrednio przez Mercedes-Benz Polska
  • [2] Cennik mercedes-benz.pl

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.