SamochodyElektryczne.org

Mercedes-Benz B-Class Electric Drive posiada pakiet gromadzący 36 kWh energii

Mercedes-Benz B-Class Electric Drive posiada jeden z największych pakietów akumulatorów wśród samochodów elektrycznych dostępnych na rynku - około 36 kWh

Mercedes-Benz B-Class Electric Drive - zobacz całą galerię
Mercedes-Benz B-Class Electric Drive Mercedes-Benz B-Class Electric Drive

Jak się okazuje Mercedes zastosował w modelu B-Class Electric Drive pakiet akumulatorów litowo-jonowych, gromadzący aż 36 kWh energii, a nie tak jak wcześniej sądzono około 28 kWh. Kwestia ta wyszła na jaw po tym, gdy niemiecki producent wprowadził do oferty opcję wydłużenia zasięgu o nawet 27 km ponad 140 km dostępne standardowo (w testach EPA).

Ponieważ opcja ta kosztuje 600 USD, nie ulegało wątpliwości, że musi być to swego rodzaju rezerwa, udostępniania poprzez rozszerzenie dostępnego okna stanu naładowania. Użytkownicy aut będą mogli wcisnąć przycisk, który pozwoli na jednorazowe pełne ładowanie akumulatorów (w trybie standardowym ładowanie kończy się poniżej 80% maksimum w celu wydłużenia trwałości akumulatorów). Producent nie zaleca częstego korzystania z tej opcji, ale potencjalnie pozwala ona uzyskać około 167 km realnego zasięgu. O tym żeby zwiększyć zapas energii trzeba jednak pamiętać zawczasu, czyli przed ładowaniem poprzedzającym dłuższą podróż.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.