SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Materiał odkrywający kulisy wypadku Rimac Automobili Concept_One

W załączeniu nagranie na temat wypadku Rimac Automobili Concept_One, w którym Richard Hammond i Mate Rimac opisali szczegóły zdarzenia

Rimac Automobili Concept_One - zobacz całą galerię
Rimac Automobili Concept_One Rimac Automobili Concept_One

W czerwcu, jeden z ośmiu egzemplarzy Rimac Automobili Concept_One uległ zniszczeniu w wyścigu górskim w podczas Hemberg Hill Climb w Szwajcarii (wcześniejszy wpis). W około dwa tygodnie po zdarzeniu, kierowca Richard Hammond, który szczęśliwie nie odniósł poważniejszy obrażeń, oraz Mate Rimac - założyciel firmy Rimac Automobili - spotkali się, aby porozmawiać przed kamerą o wypadku.

Jak się okazuje, auto miało prędkość ponad 210 km/h przed punktem hamowania. Gdy samochód wypadł z drogi, w powietrzu przeleciał 110 m koziołkując i ostatecznie stając w płomieniach.

W końcówce nagrania Richard Hammond twierdzi, że został zaskoczony przez reakcję samochodu, który wcześniej nigdy nie był nadsterowny (nawet gdy podczas wcześniejszych jazd próbował doprowadzić do nadsterowności). Czterosilnikowy Concept_One posiada zaawansowany system sterowania momentem obrotowym każdego z kół indywidualnie (zarówno przyspieszenia jak i hamowania).

Mate Rimac twierdzi, że auto najzwyczajniej jechało zbyt szybko i fizycznie nie byłoby w stanie pokonać zakrętu. Zdaniem Rimaca, przy tak mocnym skręceniu i hamowaniu system obrócił samochód, aby podążał w kierunku żądanym przez kierowcę - nie mogło to jednak fizycznie uratować sytuacji, bo zabrakło asfaltu.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.