SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Marc Tarpenning opowiedział o założeniu Tesli Motors w 2003r.

Jeden ze współzałożycieli Tesli Motors - Marc Tarpenning - bardzo interesująco i przy okazji zabawnie, opowiedział o początkach Tesli

Tesla Roadster - zobacz całą galerię

Marc Tarpenning, który w lipcu 2003r. razem z Martinem Eberhardem założył firmę Tesla Motors, miał niedawno okazję po raz kolejny opowiedzieć historię Tesli, począwszy od pomysłu, poprzez jej założenie i wprowadzenie na rynek pierwszego auta Tesla Roadster. Prezentacja stanowi świetne uzupełnienie do wcześniejszego nagrania z Elonem Muskiem i J.B. Straubelem z 2016r. (wcześniejszy wpis), którzy dołączyli do Tesli wkrótce później. Elon Musk został głównym inwestorem, a od 2008r. także prezesem. Z kolei Straubel praktycznie od początku jest szefem inżynierów.

Na zakończenie Marc Tarpenning przyznał, że ani on, ani inni, nie spodziewali się, że producenci aut pozostaną bierni, i przez długi czas nie wprowadzą żadnego auta elektrycznego o dużym zasięgu. W zasadzie duże firmy motoryzacyjne zupełnie nie poradziły sobie z odkryciem nowego, sensownego kierunku rozwoju. W istocie Tesla Model S nie ma konkurencyjnego modelu od 2012r. aż do dziś.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.