SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

LG Chem ocenia inwestycję w zakład akumulatorów w Polsce na 436 mld KRW

Inwestycja LG Chem w fabrykę ogniw litowo-jonowych w Polsce kosztować ma 436 mld KRW (około 1,38 mld zł), ale potencjalnie do dopiero pierwszy etap

Firma LG Chem podała, że inwestycja w zakład akumulatorów w Polsce, budowany w Kobierzycach koło Wrocławia pochłonie 436 mld KRW (około 1,38 mld zł), czyli mniej więcej tyle ile podawano pierwotnie (wcześniejszy wpis). Założona w Polsce spółka LG Chem Wrocław Energy Sp. z o.o. ma posiadać największą w Europie fabrykę akumulatorów, która będzie zaopatrywać w ogniwa litowo-jonowe nawet 100 tys. aut.

Biorąc pod uwagę, że model Renault Zoe jest w tym roku na dobrej drodze, żeby osiągnąć sprzedaż 30-35 tys. sztuk, oraz że LG Chem zaopatruje większość producentów aut, z osiągnięciem zakładanego poziomu 100 tys. kompletów ogniw nie powinno być problemu.

Nie wiadomo ile GWh pojemności fabryka będzie w stanie dostarczać (100 tys. przy 40-60 kWh to 4-6 GWh). Oczekuje się jednak, że jeszcze przed końcem dekady ogłoszona zostanie decyzja o zwiększeniu mocy produkcyjnych.

Źródła

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • dziks

Wiele osob obawia sie negatywnych skutkow takiej fabryki na lokalny ekosystem. Czy ktos z czytelnikow potrafi powiedziec cos madrego na ten temat?