SamochodyElektryczne.org

Kia przystąpi do EZ-Charge wspólnie z Greenlots oraz zainstaluje szybkie ładowarki ABB

Wprowadzając na kalifornijski rynek model Soul EV, Kia zamierza instalować u dealerów szybkie ładowarki i terminale prądu przemiennego oraz przystępuje do programu EZ-Charge

Kia Soul EV - zobacz całą galerię
Kia Soul EV Kia Soul EV

Amerykański oddział Kia ogłosił partnerów w dziedzinie infrastruktury ładowania, którzy pomogą we wprowadzeniu modelu Soul EV na kalifornijski rynek. Kia zamierza wyposażyć swoich dealerów w terminale prądu przemiennego firm Bosch, Leviton lub Aerovironment oraz w 17 szybkich ładowarek ABB Terra 53 CJ o mocy 50 kW. Operatorem sieci będzie firma Greenlots, której zadaniem będzie wydawanie kart dostępu Kia ChargeUp Card działających w ramach programu EZ-Charge (wcześniejszy wpis). Oznacza to, że nabywcy Soul EV w USA uzyskają dostęp do najważniejszych sieci punktów ładowania przy użyciu jednej karty. Na razie nie wiadomo, czy Kia pokusi się promocyjne pokrywać koszty ładowania wzorem Nissana.

Zastanawiające jest także dlaczego Kia instaluje szybkie ładowarki Terra 53 CJ, które oprócz wtyczki CHAdeMO dla modelu Soul EV, posiada także wtyczkę SAE J1772 Combo. Możliwe, że nie jest to fakt znaczący, ale równie dobrze może oznaczać że Kia chce zabezpieczyć się na wypadek zmiany kursu na Combo i porzucenia CHAdeMO.

Według komunikatu prasowego, w Kalifornii działa 198 szybkich ładowarek CHAdeMO.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.