SamochodyElektryczne.org

Japonia zaskakuje - 5418 ładowarek CHAdeMO, windując ogólną liczbę do 8549

Jeszcze wczoraj niepełne oficjalne dane wskazywały ponad 6 tys. zainstalowanych ładowarek CHAdeMO, ale zakładaliśmy około 7 tys. Dziś wiemy, że jest ich ponad 8500!

Stowarzyszenie CHAdeMO zaktualizowało wreszcie dane na temat liczby szybkich ładowarek dla Japonii. Okazuje się, że ostrożna prognoza przekroczenia 7 tys. (wcześniejszy wpis) nie doceniała Japończyków, którzy po okresie opóźnienia i przestoju w ekspresowym tempie realizują potężny program budowy infrastruktury szybkiego ładowania działającej w systemie Nippon Charge Service (wcześniejszy wpis).

5418 szybkich ładowarek CHAdeMO w Japonii to wynik nie do pobicia. Urządzenia, z których na ogół można doładować się w około 15-30 minut (w zależności od stopnia rozładowania w przypadku typowych aut elektrycznych na rynku), w zasadzie znajdują się na każdym kroku. Jeszcze rok temu było ich około 2 tys., a zatem wynik blisko 5,5 tys. przekłada się na średnie tempo instalacji rzędu 10 sztuk dziennie. Państwowe dofinansowanie na poziomie 3 mld zł czyni cuda.

Na koniec maja 2015r. w Japonii wciąż zatem znajduje się ponad 63% wszystkich ładowarek CHAdeMO na świecie. 1838 urządzeń w Europie już nie wygląda tak imponująco jak jeszcze wczoraj, przed opublikowaniem dodatkowych danych.

Na koniec wykres, który nagła skala wzrostów w Japonii także lekko przerosła:

Liczba szybkich ładowarek CHAdeMO na świecie

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.