SamochodyElektryczne.org

Ionic Materials pozyskuje 65 mln USD z emisji akcji serii C

Dzięki 65 mln USD z nowej emisji akcji, firma Ionic Materials jest coraz bliżej komercjalizacji przełomowego polimerowego elektrolitu

Amerykański start-up Ionic Materials po pozyskaniu jako inwestora sojuszu Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance - poprzez fundusz Alliance Ventures (wcześniejszy wpis), z sukcesem zakończył emisję akcji serii C. Obecni i nowi inwestorzy zasilili konto firmy kwotą 65 mln USD, co sugeruje że zapowiedzi przełomowego polimerowego elektrolitu dla ogniw ze stałym elektrolitem nie są bezpodstawne.

Jednym ze współzałożycieli i inwestorów prywatnych we wszystkich trzech rundach emisji akcji jest Bill Joy, znany między innymi ze założenia (wraz z innymi) Sun Microsystems w 1982r.

Ionic Materials twierdzi, że posiada formułę na elektrolit dla akumulatorów nowej generacji. Na razie szczegóły nie są podawane, ale naturalnie oczekiwany jest skokowy wzrost energii gromadzonej w jednostce masy oraz szereg dodatkowych zalet (większe bezpieczeństwo, niepalność, brak lub niewielka ilość kobaltu w katodzie, potencjalnie niskie koszty produkcji). W obietnice te wierzy sporo inwestorów, w tym producenci akumulatorów, elektroniki i pojazdów elektrycznych. Ionic Materials zamierza teraz wykorzystać pieniądze na rozwój, zatrudnić więcej pracowników i zmierzać ku komercjalizacji.

Ionic Materials - przewodność jonowa w zależności od temperatury Ionic Materials - przewodność jonowa w zależności od temperatury

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.