SamochodyElektryczne.org

Hyundai łączy siły z Wärtsilä w dziedzinie ponownego wykorzystania akumulatorów

Hyundai częściowo zużyte akumulatory z pojazdów elektrycznych będzie zagospodarowywał wspólnie z Wärtsilä - prace nad wykorzystaniem modułów z modeli Kia i Hyundai już trwają

Kia Soul EV - zobacz całą galerię

Akumulatory stosowane w pojazdach elektrycznych, stopniowo tracą swoją pojemność, aż z biegiem lat będą kwalifikowały się do wymiany (zwykle poniżej 70-80% pojemności początkowej). Producenci aut przygotowują się do odbierania takich akumulatorów, aby wykorzystać je w mniej wymagających aplikacjach - jako stacjonarne magazyny energii.

Hyundai Motor Group w tej materii zamierza zdać się na fińską firmę Wärtsilä, z którą będzie współpracować w zakresie ponownego wykorzystania akumulatorów w stacjonarnych magazynach energii, zanim - jako już zupełnie bezużyteczne - trafią do recyklingu.

Południowokoreański producent opracowuje systemy 1 MWh, bazując na modułach z Kia Soul EV i Hyundai IONIQ Electric. Można domniemywać, że instalacje będą z biegiem czasu skalowalne aż do GWh. Z komunikatu prasowego wynika, że w 2025r. rynek akumulatorów do ponownego wykorzystania rozrośnie się wielokrotnie do 29 GWh rocznie (wielokrotność obecnego rynku magazynów z nowych ogniw).

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.