SamochodyElektryczne.org

HHLA elektryfikuje transport kontenerów w Container Terminal Altenwerder

Firma Konecranes rozpoczęła dostawy automatycznych, elektrycznych pojazdów transportowych dla niemieckiego terminalu przeładunkowego kontenerów Container Terminal Altenwerder (CTA)

Konecranes AGV - zobacz całą galerię
Konecranes AGV Konecranes AGV

Niemiecka firma Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA) postanowiła zelektryfikować transport kontenerów w jednym z najnowocześniejszych na świecie terminali przeładunkowych - Container Terminal Altenwerder (CTA), zamawiając elektryczne wersje automatycznych pojazdów AGV fińskiej firmy Konecranes.

Konecranes Automated Guided Vehicle (AGV) Lithium-Ion waży około 26,5-ton i jest w stanie zastąpić spalinowe i hybrydowe odpowiedniki, zjeżdżając co pewien czas na doładowanie (pełne ładowanie trwa 1,5 h).

Pierwszy egzemplarz wyprodukowany seryjnie został dostarczony 1 sierpnia 2018r. Łącznie HHLA zamówiła 25 sztuk, ale docelowo do końca 2022r. planowana jest wymiana łącznie blisko 100 pojazdów na EV. Zamówienia dokonano po okresie testów prototypu od jesieni 2016r.

W najbliższych latach na świecie oczekiwana jest masowa elektryfikacja i automatyzacja pojazdów kontenerowych, a nawet statków (wcześniejszy wpis).

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.