SamochodyElektryczne.org

GM prezentuje własne silniki trakcyjne

Firma General Motors zaprezentowała silniki trakcyjne dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych opracowywane w ośrodku w Wixom na przedmieściach Detroit

Napędy trakcyjne General Motors - zobacz całą galerię

Firma General Motors zaprezentowała silniki trakcyjne dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych opracowywane w ośrodku w Wixom na przedmieściach Detroit. Obecnie GM pracuje nad silnikami indukcyjnymi, które zamierza stosować w hybrydach oraz silnikami z magnesami trwałymi, które będzie stosować zarówno w autach elektrycznych jak i hybrydowych. Produkcja maszyn ma rozpocząć się pod koniec 2012r. w zakładzie w White Marsh w stanie Maryland. GM chwali się, że będzie pierwszym producentem samochodów, który będzie produkował silniki trakcyjne w Stanach Zjednoczonych.

W ulotce [2] można znaleźć informację między innymi o tym, że GM projektuje silniki trakcyjne tak, aby charakteryzowały się one wysoką trwałością w wymagających warunkach. Maszyny są poddawane testom odpowiadającym „trzykrotnej żywotności”, szacowanej na około 320 tys. km, co oznacza że powinny wytrzymać nawet milion kilometrów zanim się zużyją.

Silnik z magnesami trwałymi GM o mocy maksymalnej 85 kW zostanie użyty w całkowicie elektrycznym modelu Chevrolet Spark EV, którego sprzedaż rozpocznie się w 2013r.

Silnik indukcyjny firmy General Motors Silnik indukcyjny firmy General Motors
Silnik z magnesami trwałymi firmy General Motors Silnik z magnesami trwałymi firmy General Motors
Chevrolet Spark EV Chevrolet Spark EV



Komunikat prasowy General Motors [3]

Chevrolet prezentuje silnik elektryczny dla modelu Spark EV

GM będzie pierwszym producentem samochodów, który wyprodukuje silniki elektryczne w Stanach Zjednoczonych

WIXOM, Michigan – Od sprzętów gospodarstwa domowego po zabawki dla dzieci, silniki elektryczne są nieodłączną częścią współczesnego życia, natomiast początek ich wykorzystania w branży motoryzacyjnej datuje się na rok 1912, kiedy to Charles Kettering wynalazł rozrusznik elektryczny. Obecnie silniki elektryczne przejmują rolę kluczowych podzespołów samochodowego układu napędowego, co demonstruje Chevrolet Volt.

„Ostatnie kilka lat spędziliśmy na zwiększaniu wydajności produkowanych przez nas akumulatorów, które w przyszłości staną się jednym z najważniejszych elementów naszych konstrukcji”, powiedział Larry Nitz, dyrektor zarządzający GM ds. pojazdów elektrycznych. „Wraz z rozwojem elektryfikacji pojazdów opracowywanie i produkcja silników elektrycznych stały się kolejnym obszarem, w którym musimy być ekspertami, aby wyjść naprzeciw potrzebom naszych klientów na całym świecie”.

Chevrolet prowadzi prace nad silnikami elektrycznymi w pilotażowym oddziale w Wixom na przedmieściach Detroit, przy czym celem koncernu jest rozpoczęcie produkcji jednostek tego typu w amerykańskiej fabryce GM w White Marsh w stanie Maryland (nieopodal Baltimore) pod koniec 2012 roku. Obecnie w Wixom prowadzone są testy elementów wyposażenia i procesów, które później zostaną wdrożone w oddziale w White Marsh.

W samochodach z konwencjonalnymi jednostkami napędowymi silniki elektryczne służą do sterowania fotelami, szybami bocznymi, spryskiwaczami przedniej szyby i innymi funkcjami. Z kolei w hybrydach i samochodach elektrycznych silniki elektryczne wykorzystywane są jako źródło napędu. Energia elektryczna przechowywana w akumulatorze zasila silnik elektryczny, który napędza koła.

Koncern GM skupił się na opracowaniu magnesów stałych oraz indukcyjnych silników elektrycznych o wszechstronnych możliwościach zastosowania. Podczas prezentacji przeprowadzonej w zakładzie w Wixom, przedstawiciele mediów mogli własnoręcznie zbudować fragmenty silnika z magnesem stałym o mocy 85 kW (114 KM). Dokładnie taki silnik będzie stosowany jako źródło napędu elektrycznego Chevroleta Sparka, który zadebiutuje w 2013 roku.

Oddział w White Marsh będzie produkował silniki elektryczne dla modelu Spark i innych samochodów, które powstaną w przyszłości. Obecnie GM wykorzystuje silniki elektryczne jako jeden z podzespołów układu napędowego w dziewięciu samochodach, a są to modele Chevrolet Volt, Chevrolet Malibu Eco, Chevrolet Silverado Hybrid, Buick Lacrosse eAssist, Buick Regal eAssist, GMC Sierra Hybrid, GMC Yukon i Yukon Denali Hybrid oraz Cadillac Escalade Hybrid.

Komentarze (3)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

Genialna metoda:
1. Produkujemy u siebie dla siebie silniki.
2. Wydzielamy spółkę ze struktur, żeby "uprościć zarządzanie".
3. Sprzedajemy ją inwestorom, którzy chętnie kupią, bo ma stałego klienta.
4. GOTO 1
Żyć nie umierać.
  • RaveN

Tak.
Czyli Remy definitywnie w odstawkę?