SamochodyElektryczne.org

AutaElektryczne.pl

Galeria zdjęć Tesli Model 3 rozmontowanej przez Munro & Associates

Munro & Associates posiada w swojej hali rozmontowany na części pierwsze Model 3, którego analiza pochłonęła 6000 godzin ekspertów

Tesla Model 3 - zobacz całą galerię

Serwis Motor Trend opublikował bardzo obszerną galerię z Teslą Model 3 (patrz źródło [2]) rozmontowaną na części pierwsze przez Munro & Associates. Firma analizująca od lat budowę pojazdów we wcześniejszych materiałach sygnalizowała mocne i słabe strony Tesli (wcześniejszy wpis).

Jednym z największych minusów Modelu 3, zdaniem Munro & Associates, jest stalowa konstrukcja auta, która sprawia wrażenie zaprojektowanej przez ignorantów branży motoryzacyjnej (w opozycji do wyrafinowanych rozwiązań elektrycznych i elektronicznych). Analiza dowodzi, że konstrukcja jest cięższa niż innych aut, w tym nawet od tej kompozytowej z BMW i3, która bardzo obniża masę. Co prawda kolejne Tesle Model 3 są wyposażane stopniowo w zmodyfikowane części, więc Tesla może wiele rzeczy poprawić, ale oryginalny projekt został oceniony nisko.

Niestety analiza kosztów produkcji poszczególnych elementów wskazuje, że nie ma szans aby Tesla miała zarabiać na Modelu 3 przy cenie 36 tys. USD (mniej więcej cena bazowa wersji Standard, której jeszcze nie ma). Oczekuje się więc, że Model 3 Standard będzie rzadkim autem na drogach, bo Tesli nie opłaci się takich wersji produkować - tak przynajmniej wynika z oszacowanego kosztu wykonania wszystkich operacji produkcyjnych.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.