SamochodyElektryczne.org

Ford zbuduje infrastrukturę ładowania dla pracowników

Ford przygotuje dla swoich pracowników punkty ładowania na parkingach, jednak będą one bezpłatne tylko przez cztery pierwsze godziny

Ford Focus Electric - zobacz całą galerię
General Electric WattStation GE WattStation

Ford poinformował o zamiarze wyposażenia swoich obiektów w Ameryce Północnej w terminale ładowania dla samochodów elektrycznych i hybrydowych używanych przez pracowników. Instalacja sieci urządzeń ma rozpocząć się od stanu Michigan, a następnie objąć prawie wszystkie obiekty w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie (ponad 60 biur i zakładów). Amerykański producent zamierza zakupić terminale General Electric WattStation.

Oprócz modelu Focus Electric, w ofercie Forda znajdują się również hybrydy typu plug-in C-MAX Energi i Fusion Energi. Łącznie przejechały one już około 105 mln km.

Ford zakłada, że możliwość ładowania w miejscu pracy pozwoli pracownikom poruszać się w trybie elektrycznym nie tylko do pracy, ale także z pracy. Korzystanie z terminali ma być bezpłatne, ale co ciekawe tylko przez pierwsze cztery godziny, bowiem mnie więcej tyle czasu wystarcza do uzupełnienia energii we wszystkich modelach Forda. Oznacza to, że pracownicy chcący korzystać z infrastruktury będą musieli co dziennie w przerwie przestawiać swoje auta na parkingu. Teoretycznie umożliwi to lepsze wykorzystanie infrastruktury, ale wydaje się na dłuższą metę dosyć niewygodne.

Warto odnotować, że firma General Electric zamówiła w ubiegłym roku 2000 Fordów C-MAX Energi.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.