SamochodyElektryczne.org

Fisker zapowiada powrót z autem elektrycznym o zasięgu 640 km

Fisker EMotion ma być sportowym autem elektrycznym, nawiązującym do korzeni motoryzacji i dającym radość z jazdy. Zasięg ma sięgać nawet 640 km

Fisker EMotion - zobacz całą galerię
Fisker EMotion Fisker EMotion

Projektant samochodów Henrik Fisker wrócił ostatnimi czasy do informacyjnego obiegu, ogłaszając nowe przedsięwzięcie. Duńczyk założył spółkę Fisker Inc. i zapowiedział wprowadzenie na rynek nowego, sportowego samochodu elektrycznego Fisker EMotion.

Auto ma wykorzystywać nowy, przełomowy typ akumulatorów (ponoć z użyciem grafenu), dzięki czemu będzie charakteryzowało się zasięgiem nawet 400 mil (640 km) oraz osiągało prędkość maksymalną 260 km/h. Od strony wzornictwa, ciekawostką są drzwi - Butterfly Doors. EMotion ma też wykorzystywać sporo lekkich materiałów kompozytowych i aluminiowych. Prezentacja samochodu spodziewana jest w połowie 2017r.

Fisker EMotion Fisker EMotion

Trudno powiedzieć co dokładnie kryje się za kolejnym przedsięwzięciem Fiskera, szczególnie w kwestii przełomowych akumulatorów. Po przygodzie i dosyć nieciekawym rozstaniu z Teslą Motors oraz zbankrutowaniu firmy Fisker Automotive z generalnie technicznie słabym modelem PHEV Fisker Karma, autorytet i zaufanie szoruje po dnie.

Kluczowym elementem będzie spółka joint venture Fisker Nanotech, założona wspólnie z Nanotech Energy. Teoretycznie nowy typ akumulatorów mógłby stanowić przewagę konkurencyjną i przy niezłym projekcie auta umożliwić utworzenie niszowej marki EV. Do ewentualnej szerszej komercjalizacji i wielkoseryjnej produkcji potrzebny byłby czas i miliardy dolarów.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.