SamochodyElektryczne.org

Zapraszamy na Zlot EV Żyrardów 2018

Faraday Future nie zbuduje zakładu w Nevadzie. Sytuacja podbramkowa

Faraday Future wciąż nie znajduje rozwiązania na brak pieniędzy, aby kontynuować inwestycje. Zakład w Nevadzie nie powstanie.

Faraday Future FF 91 - zobacz całą galerię

Do smutnego finału zmierza firma Faraday Future, założona ponad trzy lata temu, aby wprowadzić na rynek innowacyjne samochody elektryczne. Od pół roku stało się jasne, że inwestorzy z Chińczykiem Jia Yueting na czele nie mają dość pieniędzy na wdrożenie FF 91 na rynek (wcześniejszy wpis).

Rozpoczęcie produkcji wymaga ponoć jeszcze około 1 mld USD. Podczas gdy Jia Yueting przeinwestował własne środki (i firmę LeEco w Chinach), kwestią otwartą jest czy ktoś inny skusi się na ryzyko inwestycji.

Na razie Faraday Future wycofuje się z planu budowy zakładu w Nevadzie (wcześniejszy wpis). W niepewnej sytuacji tli się jeszcze nadzieja i pomysł na zakup jakiegoś istniejącego obiektu w Kalifornii lub Nevadzie za 80-100 mln USD, ale i takiej kwoty nie ma na koncie.

Komentarze (2)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • alfK

narodowy samochód elektryczny dla kowalskiego... a co nie stać nas? toć w Polsce tera same milionery dzięki 500+ ????
  • alfK

Walduś mam pomysła... a może by tak jak już FF zbankrutuje, to minister Morawiecki wykupi firmę za grosze wraz z prototypem ich samochodu i fabrykę zbudujemy u nas i będziem mieć nasz narodowy samochód elektryczny :D