SamochodyElektryczne.org

EcoCar System rozpoczyna testy elektrycznych taksówek

Firma Green Capital City Sp. z o.o. poinformowała, że dziś w Warszawie rozpoczną się testy elektrycznych taksówek EcoCar System

Elektryczne taksówki EcoCar System - zobacz całą galerię

Firma Green Capital City Sp. z o.o. poinformowała, że dziś w Warszawie rozpoczną się testy elektrycznych taksówek EcoCar System. Większość floty będą stanowiły przerobione na napęd elektryczny nowe Fordy Mondeo. Na razie na ulice wyjedzie około 20 aut, ale docelowo ma być ich nawet tysiąc (w tym 700 elektrycznych). Według wcześniejszych doniesień prasowych projekt miał ruszyć już w lutym (wcześniejszy wpis).

Konwersją aut dla Green Capital City zajmuje się firma EVC-GROUP.EU (wcześniejszy wpis). Zasięg samochodów elektrycznych EcoCar System ma wynosić około 120-150 km.

Green Capital City posiada ambitny plan rozpoczęcia działalności EcoCar System również w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Łodzi i Szczecinie. Cała flota mogłaby wtedy liczyć nawet 7000 aut.

Klientów mają przyciągnąć liczne usługi dodatkowe, w skład których wchodzi między innymi dostęp do Internetu, wideo-konferencje, telewizja cyfrowa, własna playlista utworów muzycznych, tłumacz dla obcokrajowców oraz możliwość wyboru ulubionego zapachu. Poszczególne funkcje będą udostępniane stopniowo.

Niestety wysoki koszt zakupu aut (ceny nowych Fordów Mondeo zaczynają się od około 80 tys. zł) i konwersji (według różnych źródeł sięgający 70-80 tys. zł) przekładają się na cenę przejechania jednego kilometra, która zaczyna się od 2,20 zł (obecnie podczas testów 1,98 zł). Opłata początkowa wynosi natomiast 8 zł [3].

Poniżej załączonych zostało kilka filmów na temat EcoCar System.Komunikat prasowy firmy Green Capital City Sp. z o.o. [1]

Ekologiczne taksówki już na ulicach Warszawy

W najbliższą środę pierwsze samochody EcoCar System wyjadą na ulice Stolicy. Nowy przewoźnik oferuje wiele dotąd niespotykanych udogodnień i ekologiczną jazdę – większość floty będzie zasilana energią elektryczną. W pierwszym okresie obowiązywać będą niższe ceny za kilometr.

W trakcie najbliższych dni coraz więcej taksówek EcoCar System będzie wyjeżdżać na ulice stolicy. Udostępniane zostaną także kolejne funkcje, takie jak dostęp do Internetu, wideo-konferencje, telewizja cyfrowa, własna playlista utworów muzycznych, czy translator dla obcokrajowców. Odpowiada za nie stworzony na potrzeby firmy system informatyczny, który zarządza także pracą wszystkich samochodów. System ten przekazuje informacje ile pasażer zapłaci za kurs i na którą godzinę dojedzie na miejsce, zanim jeszcze podróż się rozpocznie.

Obecnie trwają ostatnie testy usługi. Właściciel zapowiada, że w związku z nimi, w ciągu najbliższego miesiąca trwać będzie faza BETA, w trakcie której wszystkie usługi będą stopniowo wprowadzane. Wszyscy pasażerowie będą mogli się podzielić swoimi uwagami na temat jakości funkcjonowania EcoCar System. Zostaną one gruntownie rozpatrzone pod kątem wprowadzenia w życie.

EcoCar System jest pierwszym takim przedsięwzięciem w Polsce. Właściciel postawił na ekologię i komfort pasażera. Docelowo na każdy tysiąc samochodów, siedemset ma być napędzanych energią elektryczną, co pozwoli na znaczące oszczędności paliwa i emisji dwutlenku węgla. Green Capital City ma w planach ekspansję na rynki największych polskich miast – Krakowa, Poznania, Gdańska, Wrocławia, Łodzi i Szczecina. Cała flota liczyć będzie w sumie 7000 pojazdów.

Fazie testowej będą towarzyszyć promocyjne ceny. Od 21 marca obowiązuje 10-procentowy rabat, który obniży cenę za kilometr w pierwszej strefie do 1,98 zł.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.