SamochodyElektryczne.org

Deutsche ACCUmotive rozpoczyna budowę drugiego zakładu pakietów akumulatorów

Nowa fabryka pakietów akumulatorów litowo-jonowych dla pojazdów i przemysłu Daimlera już w budowie. Ogniwa najprawdopodobniej będą dostarczane z zakładu LG Chem w Polsce

Stacjonarne magazyny energii Deutsche ACCUmotive - zobacz całą galerię

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, należąca do Daimlera spółka córka Deutsche ACCUmotive rozpoczęła budowę drugiego zakładu pakietów akumulatorów (wcześniejszy wpis). Obiekt zostanie zbudowany w Kamieńcu niedaleko pierwszego zakładu, a produkcja ma rozpocząć się w połowie 2018r.

Dzięki inwestycji 500 mln EUR, moce produkcyjne wzrosną kilkukrotnie i wystarczą dla wszystkich samochodów elektrycznych i hybrydowych dla poszczególnych marek grupy (głównie Mercedes i smart). Dodatkowo, część produkcji będzie przeznaczona na stacjonarne magazyny energii oferowane pod marką Mercedes-Benz Energy (wcześniejszy wpis).

Aktualne plany Daimlera przewidują 1 mld EUR na inwestycje w produkcję pakietów akumulatorów (oraz badania i rozwój). Podstawowym dostawcą ogniw litowo-jonowych najprawdopodobniej pozostanie LG Chem - a zatem będzie to duży i bliski odbiorca dla zakładu LG Chem w Polsce (wcześniejszy wpis).

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.