SamochodyElektryczne.org

Detroit Electric spóźnia się z wprowadzeniem na rynek SP:01 już o rok

Detroit Electric porzuca plan uruchomienia produkcji SP:01 w Michigan i zapowiada montaż aut w Holandii, ale trudno ocenić realne szanse powodzenia

Detroit Electric SP:01 - zobacz całą galerię
Detroit Electric SP:01 Detroit Electric SP:01

Wskrzeszona firma, a raczej marka Detroit Electric, na razie nie odnotowuje udanego debiutu, a zapowiedziany w 2013r. (wcześniejszy wpis) sportowy samochód elektryczny Detroit Electric SP:01 nadal nie trafił do produkcji. Montaż aut w Michigan miał ruszyć w sierpniu 2013r., jednak po zakończeniu kampanii marketingowej nastała cisza i nic nie wskazuje na rychłą realizację planów.

Z jednego z najnowszych wywiadów z przedstawicielem Detroit Electric okazuje się, że firma zmieniła już plany i nie będzie produkować SP:01 w okolicy Detroit lecz w Holandii w Europie. Powodem podobno są dostawy podzespołów, z czego wynikałoby, że lepiej montaż zorganizować w Holandii. Produkcja elektrycznego sedana, który ma być drugim modelem wciąż jednak planowana jest w USA.

Trudno jednoznacznie ocenić, czy plany rzeczywiście zaczną być realizowane i czy firma próbująca skopiować drogę Tesli Motors przetrwa. Na razie oprócz koncepcji z sukcesem powielone zostało już także opóźnienie wejścia na rynek.

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • beny

czytaliscie na onecie " NanoFlowcell QUANT - (wś)ciekły prąd" zapowiada sie rewolucja w samochodach elektrycznych super osiągi jest zaje.... kosmiczne kształty samochodu szwajcarzy i austryjacy maja fantazje
http://moto.onet.pl/nanoflowcell-quant-ws-ciekly-prad/tlrl8