SamochodyElektryczne.org

Detroit Electric prezentuje finalny wygląd SP:01

Detroit Electric SP:01 ponoć zmierza do etapu rozpoczęcia produkcji. Firma zaprezentowała kilka nowych ilustracji i zapowiedziała dwie wersje napędu

Detroit Electric SP:01 - zobacz całą galerię

Firma Detroit Electric ukazała niedawno na kilku ilustracjach rzekomo finalny wygląd modelu SP:01, którego prototyp zaprezentowano półtora roku temu, mamiąc pierwszych nabywców rychłym rozpoczęciem produkcji w stanie Michigan. Zapowiedzi te okazały się fikcją i dziś wiemy, że testowane są wciąż prototypy (wcześniejszy wpis), a auto istnieje w finalnej wersji jedynie na ilustracji. Złe wrażenie dopełnia zapewnienie, że będzie to najszybsze auto elektryczne, podczas gdy prędkość 250 km/h i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,9 s nie jest już dziś tym, czym kilka lat temu.

Detroit Electric twierdzi, że produkcja rozpocznie się jeszcze w tym roku, a w sprzedaży będą dostępne dwie wersje - Performance, której specyfikacja mniej więcej odpowiada pierwotnym założeniom i słabsza Pure z prędkością maksymalną 170 km/h oraz przyspieszeniem do 100 km/h w 5,6 s. Zasięg w obu przypadkach na pakiecie 37 kWh ma wynosić 288 km w cyklu NEDC.

Detroit Electric SP:01 Detroit Electric SP:01
Detroit Electric SP:01 Detroit Electric SP:01
Detroit Electric SP:01 Detroit Electric SP:01

Źródła

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

Trochę jak pierwsza Tesla z wyglądu. Też ładny.