SamochodyElektryczne.org

DBT unowocześni szybkie ładowarki Nissana w Europie do 150 kW

Nissan kontynuuje współpracę z DBT w Europie. Od września ruszyć ma wymiana ładowarek 50 kW na nowe, uniwersalne o mocy 150 kW

Terminale ładowania firmy DBT - zobacz całą galerię

Kilkuletnia już współpraca DBT i Nissana w Europie będzie miała swoją kontynuację za sprawą nowej umowy. Francuski producent będzie dostarczał nowe szybkie ładowarki NG150 o mocy 150 kW (wcześniejszy wpis), wyposażone w trzy wyjścia (150 kW DC CHAdeMO i CCS Combo 2 oraz AC Typ 2 - prawdopodobnie 43 kW).

Oba konkurencyjne standardy prądu stałego są już praktycznie gotowe do wdrożenia mocy 150 kW. Wiosną tego roku w Japonii demonstrowano ładowanie mocą 150 kW CHAdeMO (wcześniejszy wpis). Testy 150 kW CCS Combo trwają już także w różnych miejscach na świecie, między innymi w Kalifornii (wcześniejszy wpis).

Umowa między DBT, a Nissanem obejmuje ponoć wymianę istniejących szybkich ładowarek CHAdeMO o mocy 50 kW (które DBT instalowała na zlecenie Nissana) na nowe 150 kW. Przedsięwzięcie jest o tyle znaczące, że ma objąć nawet 2100 urządzeń. Instalacje mają rozpocząć się we wrześniu.

Dodatkowo DBT przez następne cztery lata kontynuować będzie wsparcie techniczne i serwis.

Warto odnotować, że dla DBT umowa z Nissanem może okazać się kluczowa z punktu widzenia dalszego istnienia i rozwoju firmy.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.