SamochodyElektryczne.org

Daimler przygotowuje się do wprowadzenia elektrycznych ciężarówek

Daimler zaprezentował 26-tonową elektryczną ciężarówkę, dowodząc że nie tylko Tesla Motors myśli na poważnie o tego typu pojazdach

Mercedes-Benz Urban eTruck - zobacz całą galerię
Mercedes-Benz Urban eTruck - napęd trakcyjny Mercedes-Benz Urban eTruck - napęd trakcyjny

Daimler zaprezentował dziś prototyp nowej 26-tonowej elektrycznej ciężarówki Mercedes-Benz Urban eTruck. Pojazd został wyposażony w pakiet akumulatorów litowo-jonowych 212 kWh, zapewniający zasięg 200 km. Oś napędowa ZF AVE 130 z dwoma silnikami indukcyjnymi o łącznej maksymalnej mocy 500 kW umożliwia osiągi porównywalne jak w przypadku spalinowego odpowiednika. Do ładowania służyć mają zewnętrzne ładowarki CCS Combo 2 o mocy 100-150 kW. Przy średniej mocy ładowania 100 kW, energię będzie można uzupełnić w dwie godziny.

Mercedes-Benz Urban eTruck ma zadebiutować na wrześniowych targach IAA International Motor Show for Commercial Vehicles 2016. Można spodziewać się, że rozpoczęcie produkcji i sprzedaży tego typu ciężarówek jest już niedaleko. Wskazuje też na to zapowiedź wprowadzenia na rynek elektrycznych autobusów (wcześniejszy wpis).

Niemiecka firma potwierdziła już, że mniejszy model prototypowy Fuso Canter E-CELL, testowany od dłuższego czasu (wcześniejszy wpis), doczeka się wersji produkcyjnej, która będzie bazować na nowej generacji Canter i zostanie nazwana Fuso eCanter.

Mercedes-Benz Urban eTruck Mercedes-Benz Urban eTruck
Mercedes-Benz Urban eTruck Mercedes-Benz Urban eTruck
Mercedes-Benz Urban eTruck Mercedes-Benz Urban eTruck
Mercedes-Benz Urban eTruck Mercedes-Benz Urban eTruck

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.