SamochodyElektryczne.org

ChargePoint pozyskuje 82 mln USD (głównie od Daimlera) na ekspansję w Europie

Daimlera zainwestował w ChargePoint, aby kalifornijski start-up miał możliwość rozwoju działalności w Europie, gdzie potrzebna jest budowa solidnej sieci ładowania

Terminale ładowania ChargePoint - zobacz całą galerię
Mercedes-Benz Generation EQ obok ładowarki ChargePoint Mercedes-Benz Generation EQ obok ładowarki ChargePoint

ChargePoint za sprawą inwestycji ze strony Daimlera wraca do ekspansji na rynek europejski. Przed kilkoma laty, sprzedaż terminali i próba rozbudowy sieci punktów ładowania nie wyszła. Dziś spółka, posiadając wśród właścicieli BMW i Daimlera, ma szansę załapać się na wdrożenie ogólnoeuropejskiej sieci szybkiego ładowania.

Najnowsza inwestycja na kwotę 82 mln USD w celu rozwoju działalności na naszym kontynencie jest ponoć dopiero pierwszą częścią.

Oprócz Daimlera, w inwestycji uczestniczyli dotychczasowi udziałowce: BMW i Ventures, Linse Capital, Rho Capital Partners i Braemar Energy Ventures.

W Ameryce Północnej ChargePoint posiada sieć zrzeszającą ponad 33 tys. punktów ładowania (należących do zewnętrznych podmiotów), w tym ponad 450 szybkich ładowarek Express. Z sieci skorzystano już ponad 22 mln razy. W niedalekiej przyszłości do sprzedaży mają trafić też urządzenia Express Plus o mocy do 400 kW (wcześniejszy wpis).

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.