SamochodyElektryczne.org

ChargePoint wprowadza szybkie ładowarki Express Plus o mocy do 400 kW

ChargePoint poszerza ofertę o stacje szybkiego ładowania z prawdziwego zdarzenia - wielostanowiskowe, o mocy wyjściowej nawet 400 kW

Terminale ładowania ChargePoint - zobacz całą galerię
ChargePoint Express Plus ChargePoint Express Plus

Firma ChargePoint zaprezentowała na wystawie CES 2017 wielostanowiskowy system szybkiego ładowania wysokiej mocy na nadchodzące czasy, gdy auta mają być w stanie pobierać nawet kilkaset kilowatów. ChargePoint Express Plus składa się ze stacji bazowej Power Cube i podłączonych do niej terminali Express Plus, co umożliwia dosyć elastyczną konfigurację infrastruktury w zależności od potrzeb parkingu (liczby stanowisk i mocy).

Stacje mają być kompatybilne z różnymi standardami (CHAdeMO, CCS Combo oraz chińskim GB/T), a sprzedaż planowana jest od lipca 2017r. Aktualnie nie wiadomo, kto jest faktycznym producentem stacji, jako że ChargePoint najprawdopodobniej zleca produkcję podwykonawcom.

Stacje bazowe Power Cube są wyposażone w moduły energoelektroniczne AC/DC o mocy 31,25 kW. Maksymalnie Power Cube może posiadać 16 modułów (500 kW) i zasilać od jednego do ośmiu terminali Express Plus. Dostępna moc poszczególnych terminali zależy od ich liczby i tego, czy są używane jednocześnie. Właściciele stacji będą mogli zamówić stacje bazowe z określoną liczbą modułów AC/DC, a w przyszłości - jeśli zajdzie taka potrzeba - dokupić i zainstalować dodatkowe.

Terminale wyjściowe Express Plus mają maksymalnie moc 400 kW (napięcie pracy od 200 do 1000 V). Producent zastosował kable chłodzone cieczą, dzięki czemu są one lekkie, cienkie i elastyczne.

ChargePoint Express Plus ChargePoint Express Plus
ChargePoint Express Plus - stacja bazowa Power Cube ChargePoint Express Plus - stacja bazowa Power Cube
ChargePoint Express Plus - Power Module ChargePoint Express Plus - Power Module
ChargePoint Express Plus ChargePoint Express Plus

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.