SamochodyElektryczne.org

BorgWarner przejmuje Remy International

Firma BorgWarner rozpoczęła proces przejęcia Remy International. Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca roku

Do interesującego przejęcia dochodzi właśnie w USA, gdzie firma BorgWarner zakupiła Remy International za około 1 mld USD. Remy to znany producent maszyn elektrycznych (rozruszników, alternatorów i silników trakcyjnych), po silniki którego sięgali już rozmaici producenci aut, a nawet motocykli elektrycznych. Przedstawiać nie trzeba także BorgWarner, który od lat miał okazję dostarczać przekładnie dla samochodów elektrycznych (najbardziej znane to eGeardrive).

Od 1918 do 1994, przez ponad 75-lat firma była działem General Motors (Delco Remy), powstałym po przejęciu przez GM dwóch konkurujących producentów Remy i Delco. GM wydzielił Delco Remy sprzedając udziały w 1994r., po czym w 2004r. zmieniono nazwę na Remy International. GM był jednym z głównych klientów Remy, kupując silniki między innymi dla Chevroleta Volta. Firma General Motors zbudowała jednak w międzyczasie nowy dział napędów trakcyjnych, aby silniki produkować samodzielnie - zaczynając od modelu Chevrolet Spark EV, a obecnie wdrażając nowego Volta. Oczywiście napędy trakcyjne dla EV/PHEV były jedynie dodatkiem w działalności Remy.

Spoglądając na wyniki finansowe Remy International okazuje się, że firmie nie wiodło się ostatnio najlepiej. Odnotowywane zyski netto były mikroskopijne w porównaniu do obrotów (przychody blisko 1,2 mld USD). Przejęcie przez wielokrotnie większą firmę BorgWarner nie jest zatem do końca niespodzianką.

BorgWarner uzasadnia przejęcie Remy chęcią przygotowania się do elektryfikacji samochodów. Z pewnością BorgWarner będzie mógł teraz zaoferować kompletne napędy trakcyjne dla dowolnych pojazdów elektrycznych i hybrydowych, ale trudno powiedzieć, czy znajdzie klientów w momencie, gdy producenci aut próbują własnych sił.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.