SamochodyElektryczne.org

AutaElektryczne.pl

Bjørn Nyland: zasięg Nissana Leafa II na poziomie 245 km (wstępny test)

Pierwszy, przygotowany na szybko test zasięgu Nissana Leafa II przez Bjørna Nylanda ujawnił szacunkowy zasięg około 245 km, czyli mniej więcej odpowiadający testom EPA

Nissan Leaf 2018 - zobacz całą galerię

Bjørn Nyland wykorzystał pierwszą możliwość wypróbowania zasięgu nowego Nissana Leafa, osiągając szacunkowo wynik 245 km (obliczony na bazie zużycia energii z blisko 2/3 pojemności pakietu). Zużycie energii wyniosło około 13,7 kWh/100 km.

W teście ustawiono stałą prędkość 80 km/h przy włączonym asystencie jazdy ProPilot. Auto poruszało się w trybie Eco, bez użycia e-Pedal. Temperatura na zewnątrz wynosiła kilkanaście stopni Celsjusza oraz było dosyć wietrznie, co momentami mogło przeszkadzać jak i pomagać.

Według Bjørna, 245 km powinno udać się przejechać latem. Zimą lub przy wyższych średnich prędkościach wynik nie powinien natomiast spadać poniżej 200 km. Zasięg Leafa według EPA wynosi 243 km (wcześniejszy wpis).

Przy okazji, na Teneryfie Nissan zaprezentował stacjonarny magazyn energii - 210 kWh, o mocy 275 kW - złożony z częściowo zużytych modułów, pochodzących z aut elektrycznych Leaf.

Komentarze (3)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

Cały problem z szacowanym zasięgiem polega na testowaniu zużycia energi w mieście i trasie. Potem wyciągają z tego średnią. Ja się pytam, po co? Czy kogoś obchodzi czy ma w mieście 250 czy 350 km zasięgu? Kwestia zasięgu jest istotna tylko w podróżach i powinna dotyczyć zasięgu na drogach tranzytowych. Mieszanie w te pomiary prędkości miejskich i wyciąganie średniej zaciemnia tylko obraz realnych możliwości samochodu. To pomiary służące tylko pokazaniu średniego zużycia energii.
  • RaveN

@alfK
Wydaje mi się, że 245 km to realny zasięgi i gdyby nie wiatr, dla takiej prędkości można oczekiwać więcej.
Po drugie, Nissan podaje 40 kWh pojemności pakietu, ale dostępna do rozładowania jest tylko część (podobno 36-38 kWh). Z kolei Hyundai podaje dla IONIQ Electric 28 kWh, ale jest to ponoć pojemność dostępna, z 31 kWh całkowitej. Brak jednolitego odniesienia powoduje, że można się na danych producentów zawieść.
  • alfK

Coś mi się te dane nie zgadzają, 13,7kWh/100km to przy 40kWh pakiecie powinno być więcej niż 245km zasięgu. Poza tym jak przy 80km/h ma taki zasięg to ile będzie na autostradzie przy 140km/h? Pewnie ze 145km...