SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Artega prezentuje na wystawie Frankfurt Motor Show 2015 model Scalo

Artega Scalo, przyspieszający od 0 do 100 km/h w 3,6 s, to niemiecka propozycja elektrycznego roadstera na targach Frankfurt Motor Show 2015

Artega Scalo - zobacz całą galerię

Niewielka niemiecka firma Artega, która najwyraźniej po uporaniu się z finansowymi problemami powraca do gry, zaprezentowała we Frankfurcie niezwykle ciekawy, sportowy samochód elektryczny Scalo. Dwumiejscowe auto, pod nieobecność Tesli Roadster, ma szansę zaistnieć na rynku, aczkolwiek przy znacznie mniejszej skali (jednostkowa produkcja) oraz przy wyższej cenie.

Akumulatory, napęd, ładowanie

Pakiet akumulatorów 37 kWh (plus bank superkondensatorów), dostarczony przez firmę Voltabox Deutschland, ma wystarczyć na maksymalnie 400 km (pewnie w cyklu NEDC). Realny zasięg może wynosić 200-250 km. Rolą superkondensatorów jest przejmowanie chwilowych obciążeń przy przyspieszaniu (od 0 do 100 km/h w 3,6 s) oraz hamowaniu odzyskowym.

Do napędu wykorzystano dwa silniki trakcyjne, z których każdy napędza indywidualnie jedno tylne koło. Całkowita moc zestawu to 390 kW, przy łącznej masie dwóch silników tylko 60 kg (6,5 kW/kg). Prędkość maksymalna sięga 250 km/h.

W zakresie ładowania przewidziano albo użycie trójfazowej ładowarki pokładowej o mocy 22 kW, albo skorzystanie z zewnętrznej szybkiej ładowarki, która przy mocy 64 kW skróci czas uzupełniania energii do niecałej godziny.

Pewnym ewenementem jest opcja podniesienia sprawności silników z 95% przy 6.900 obr./min do 98%, oraz energoelektroniki z około 93% do 98,8% (w tym przypadku przy zastosowaniu elementów mocy z węglika krzemu).

Artega Scalo Artega Scalo
Artega Scalo Artega Scalo
Artega Scalo Artega Scalo

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.