Alcoa wspomaga Phinergy w komercjalizacji baterii aluminiowo-powietrznej
Alcoa stara się pomóc Phinergy w komercjalizacji baterii aluminiowo-powietrznej, która mogłaby stanowić rezerwowe źródło zasilania aut elektrycznych
Po tym jak w ubiegłym roku izraelska firma Phinergy zaprezentowała baterię aluminiowo-powietrzną, pełniącą w samochodzie elektrycznym rolę rezerwowego źródła zasilania na nawet 1600 km (wcześniejszy wpis), rozwiązaniem zainteresował się jeden z największych producentów aluminium Alcoa. Aktualnie Alcoa jest już przynajmniej od kilku miesięcy partnerem Phinergy i dysponując odpowiednimi zasobami próbuje pomóc w komercjalizacji w różnych aplikacjach.
Baterie aluminiowo-powietrzne Phinergy charakteryzują się energią właściwą rzędu 8,1 kWh/kg, a więc nieosiągalną dla obecnie stosowanych akumulatorów litowo-jonowych. Jedna z 50 aluminiowych płytek w zestawie jest w stanie dostarczyć energii na około 32 km. Podróżując na dłuższym dystansie (do 1600 km zużywając 50 aluminiowych płytek) co około 300 km należy uzupełniać poziom wody potrzebnej w reakcji chemicznej. Koszt baterii w przeliczeniu na pokonany dystans nie jest znany, jednak według zapewnień producenta ma być niższy niż koszt paliwa. Należy jednak pamiętać, że bateria miałaby pełnić rolę rezerwowego magazynu w dłuższych trasach, a na co dzień posiadacz auta miałby korzystać z niewielkiego pakietu akumulatorów litowo-jonowych.
Komentarze (0)
Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.