SamochodyElektryczne.org

750 szybkich ładowarek CCS Combo 2 w Europie

Liczba szybkich ładowarek CCS Combo 2 w Europie przekroczyła poziom 750, czyli mniej więcej połowę liczby szybkich ładowarek CHAdeMO

Uniwersalny system ładowania Combined Charging System - zobacz całą galerię
BMW i3 BMW i3

Liczba szybkich ładowarek kompatybilnych ze standardem CCS Combo 2 (zwykle o mocy od 20 do 50 kW) wzrosła w Europie do 751. To około 250 więcej niż niecałe 4-miesiące temu (wcześniejszy wpis), a zatem można przyjąć że średnio w Europie codziennie przybywają dwa miejsca szybkiego ładowania Combo 2. Ich liczba wciąż jest jednak dwa razy mniejsza niż CHAdeMO (wcześniejszy wpis). Ponieważ ostatnimi czasy zazwyczaj instalowane są urządzenia uniwersalne, oba standardy powinny rosnąć mniej więcej podobnie.

Jeżeli spojrzymy na mapę okaże się, że bez zmian infrastruktura CCS Combo 2 jest rozbudowywana tylko w niektórych krajach, podczas gdy w innych mamy do czynienia ze śladowymi ilościami. Niedługo obraz ten powinien się zacząć nieco zmieniać, chociażby we Francji stanie 200 urządzeń Combo 2/CHAdeMO/Typ 2 (wcześniejszy wpis).

Ponad połowa (56%) wszystkich CCS Combo 2 znajduje się w Wielkiej Brytanii (200), Niemczech (124) i Norwegii (97). Jeśli dodamy do tego Szwecję (65), Holandię (56), Danię (46), Szwajcarię (39), Austrię (31) oraz Finlandię (30) okaże się że środkowa i północna część kontynentu odpowiada za prawie 92% wszystkich instalacji.

W Polsce na razie nikt nie pochwalił się instalacją szybkiej ładowarki kompatybilnej ze standardem CCS Combo 2 (szybkich ładowarek CHAdeMO jest kilka). Auta kompatybilne z Combo 2 to przede wszystkim BMW i3, Volkswagen e-up! i Volkswagen e-Golf, ale sam port ładowania na ogół nie należy do wyposażenia standardowego.

Liczba szybkich ładowarek CCS Combo 2 w Europie

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.