SamochodyElektryczne.org

2500 szybkich ładowarek CCS Combo 2 w Europie

Skumulowana liczba instalacji szybkich ładowarek z wtyczkami CCS Combo 2 dobiła do okrągłej liczby 2.500 sztuk

Uniwersalny system ładowania Combined Charging System - zobacz całą galerię

Liczba szybkich ładowarek z wyjściami CCS Combo 2 w Europie, według danych serwisu CCS Charge Map - Europe, przekroczyła poziom 2.500. Wzrost o około 500 sztuk w ciągu sześciu miesięcy - od kwietnia (wcześniejszy wpis) przekłada się na średnią ponad 80 sztuk miesięcznie.

Poza przypadkami szczególnymi, CCS Combo 2 występuje zwykle w wersji o mocy od 20 do 50 kW. Jak widać na załączonej poniżej mapie - ponad 2.200 miejsce dostępnych jest 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Większość urządzeń CCS Combo 2 posiada też jedno lub dwa inne wyjścia (dodatkowe prądu stałego CHAdeMO i/lub trójfazowe prądu przemiennego Typ 2).

Liderem w instalacjach CCS Combo 2 jest Wielka Brytania (583), ale kwestią czasu jest wysunięcie się na pozycję pierwszą ojczyzny standardu - Niemcy (446). Niewielka Norwegia dzielnie utrzymuje się na trzecim miejscu (268), ale ostatnie duże projekty we Francji (250) zwiastują także nadchodzącą zmianę na trzecim miejscu.

W Polsce bez większych zmian - zainstalowanych jest kilka ładowarek CCS Combo 2, ale generalnie są to instalacje przy obiektach firm (na ogół dealerów) - mapa wskazuje jedną lokalizację.

Dla porównania liczba CHAdeMO przekracza 3.500 (wcześniejszy wpis).

Liczba szybkich ładowarek CCS Combo 2 w Europie

Porównanie przyrostów instalacji ładowarek z wyjściami CCS Combo 2 i CHAdeMO:

Liczba szybkich ładowarek CCS Combo 2 i CHAdeMO w Europie

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.